В Одеському морському порту відбувся перший етап вакцинації від COVID-19.

В медико-санітарній частині Одеського порту (МСЧ) пройшла кампанія щеплення від коронавірусної інфекції працівників Одеської філії ДП «Адміністрація морських портів України» та компаній і підприємств, що ведуть свою виробничу діяльність на території порту. В МСЧ були створені умови для ефективної роботи виїзної бригади медиків.

Вакцинація портовиків на робочому місті стала можлива завдяки ініціативі Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) МОЗ України, що санкціонував проведення щеплення від коронавірусу на підприємствах. Згідно з заявкою медико-санітарної частини порту, ЦГЗ профінасував дану операцію. Щеплення проводилось вакциною CoronaVac китайської компанії Sinovac.

За інформацією головного лікаря медичного підрозділу порту к.м.н Жанни Путієнко за перші три дні щеплення від коронавірусу отримали близько півтори сотні портовиків. Побічних негативних ефектів не виявлено. Лікарі МСЧ тримають на контролі стан тих вакцинованих, хто ще не задекларував відносини з сімейним лікарем.

– Вакцинаціясправа добровільна, але надзвичайно важлива, – зауважила Жанна Путієнко , – тільки за умов наявності імунітету у більшості людей, ми зможемо забути про проблему COVID-19.

Як розповіла далі Ж.Путієнко, вакцина CoronaVac схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного використання. А це гарантія, що вакцина відповідає міжнародним стандартам безпеки, ефективності і виробництва.

Головний лікар МСЧ повідомила також, що другу дозу вакцини щеплені портовики зможуть отримати через 28 днів у тому ж порядку, тобто виїзною бригадою лікарів в МСЧ порту. Відповідну кількість препарату вже зарезервовано.

Додатково. CoronaVac широко застосовувалась при вакцинації населення в Туреччині та деяких регіонів Франції і показала високу надійність. Не викликає тромбозу і практично не дає інших негативних побічних ефектів.