Херсонська державна морська академія відсвяткувала 10-ту річницю

Співробітники й вихованці ХДМА відсвяткували 15 червня 2021 року 10-ту річницю присвоєння закладу статусу академії.Після маршу курсантів центральними вулицями міста і шикування біля першого навчального корпусу, колектив зібрався на урочисті збори.

Урочисте зібрання відкрив ректор ХДМА Василь Чернявський. «У день ювілею ми згадуємо все, що зробили протягом цих десяти років, – зазначив він. — Ми підготували сотні фахівців, реалізували велику кількість наукових проєктів. Ми багато працювали, і крокуватимемо разом далі, враховуючи досвід і не втрачаючи віри у свої сили». Очільник академії привітав усіх, хто працює в морі, хто виховує нове покоління моряків та навчається в академії, зі святом і побажав їм міцного здоров`я, незгасного оптимізму й підкорення нових професійних висот.
Привітали колектив академії зі славною подією голова Херсонської обласної державної адміністрації Сергій Козир, голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко, секретар Херсонської міської ради Галина Лугова. Почесні гості назвали академію потужним науково-освітнім та інноваційним комплексом, який крокує в ногу з часом і бере активну участь у модернізації морської освіти.
 
«Сьогодні Херсонська державна морська академія — це авторитетний заклад із кращою в Чорноморському басейні навчально-тренажерною базою, — підкреслив губернатор. — Тут навчаються майже шість тисяч курсантів і студентів із понад як 20-ти країн світу. Академію цінують і як потужний науковий центр. Ювілей – приємна нагода відзначити високий професіоналізм колективу та його відданість обраній справі».

Під час зборів Борис Езрі вручив преміальні сертифікати від компанії «Марлоу Навігейшн» 100-та співробітникам академії, Морського фахового коледжу і Професійно-морського ліцею ХДМА, які цього року показали найкращі результати методичної, організаційної, наукової та виховної роботи.

Багато років поспіль у ХДМА реалізується спонсорська програма для вихованців. Вона передбачає відбір курсантів академії та Морського фахового коледжу для проходження плавальної практики з подальшим гарантованим працевлаштуванням. Борис Езрі привітав 24-х кращих курсантів з 60-ти, які були відібрані за результатами першої плавальної практики для працевлаштування, з успішним початком професійного шляху і вручив їм персональні нетбуки, оснащені спеціальними програмами для морських фахівців.

Вітаємо з визначною подією всіх, хто не шкодував зусиль, щоб здобути й підтримати високий авторитет Херсонської державної морської академії!