(Документ) УДП не може сплатити девіденди державі в 46,8 млн.грн. за 2020 рік – діяльність підприємства може бути заблоковано

Менеджмент ПРАТ “Українське дунайське пароплавство” (УДП) звернувся до Міністра інфраструктури Олександра Кубракова з проханням відмінити наказ Міністерства інфраструктури України від 08.04.2021 “Про відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2020 році господарських товариств у статутному капіталі яких є корпоративні права держави».

УДП по результатам діяльності з 2020 році пароплавство повинно сплатити 50% чистого прибутку в якості дивідендів, що становить 39,7 млн.грн. Крім того, одночасно зі сплатою дивідендів необхідно сплатити і авансовив платіж з податку на прибуток у розмірі 18%, що складає 7,1 млн.грн.

Відповідний лист оприлюднила сторінка “УДП: между прошлым и будущим” у соцмережі.

“Згідно фінансової звітності УДП за 2020 рік, компанією отримано прибуток в розмірі 79 млн гри. Однак особливості українського законодавства шодо бухгалтерського обліку не дозволяють пароплавству вести консолідовану звітність з урахуванням діяльності групи іноземних дочірніх компаній, зокрема Danube Special Shipping  (Панама)  (далі – ДОС), що обумовлює можливість викривлення звітних показників УДП.

Таке викривлення сталося у 2020 році. З метою створення успішної діяльності компані, за рахунок необгрунтованих ставок розрахунків між УДП та ДСС, в фінансовій звітності було безпідставно роздуто чистий прибуток УДП до розміру 79 млн.грн., оскільки тими ж управлінськими рішеннями було ДСС загнано в збитки в розмірі 56 млн.грн.” – йдеться в листі за підписом в.о. голови правління ПРАТ “УДП” Павла Яценко.

Серед іншого, в.о. голови правління просить Міністра відмінити наказ про виплату дивідендів, оскільки це несе загрози для підприємства – рахунки буде арештовано, а діяльність буде поставлено під загрозу зупинки.

Пропонуємо ознайомитись з цим листом.