Маріупольський порт відвідала делегація ОБСЄ

Сьогодні вранці Маріупольський порт відвідала делегація на чолі із Чинною Головою Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), міністеркою закордонних справ Швеції пані Анн Лінде.

Про це повідомила Адміністрація морського порту Маріуполь.

У супроводі в. о. директора порта Ігоря Барського, голови Донецької облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації Павла Кириленка та представників міської та районної ради Маріуполя пані Анн Лінде побувала на 18-му причалі, де знаходиться високотехнологічний термінал з перевалки сталевого листа та на четвертому, де будується потужний зерновий комплекс.

Побачила єдиний в Україні криголам, а також ознайомилась з ситуацією в Керч-Єнікальському каналі в головній диспетчерській порту.

Домінуючою темою для чинної керівниці ОБСЄ, звичайно ж, були безпекові питання, зокрема, свобода судноплавства в Чорному та Азовському морях. Але в розмові з Ігорем Барським вона також дуже цікавилася потужністю Маріупольського порту та номенклатурою вантажів. Бо, як виявилося морська тема для пані Анн Лінде близько особисто, бо вона сама родом з одного із шведських міст, де є морський порт.

Ігор Барський, відзначив, що Маріупольський порт є самим потужним на Азовському морі, про що свідчать факти й цифри: «До 2014 року наш порт стабільно переробляв щороку 14-15 млн. тонн вантажів, а був рік, що й 17,5 млн. тонн. Металопродукція тоді надходила до нас з десятьох підприємств сходу України. Багато було будівельних матеріалів, контейнерів. Щоб повернути втрачену частину вантажів, будуємо зерновий комплекс, це все для майбутнього, для наших дітей».