“Досить грабувати моряків!” – Комітет ВР з питань антикорупційної політики провів виїзне засідання в Одесі

11 червня відбулось виїзне засідання Комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики в Одесі на тему “Про стан запобігання і протидії корупції в публічній і приватній сферах суспільних відносин в Одеській області”.
Одне з головних питань, яким приділив увагу Комітет було “Про створення працівниками Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків і ряду тренажерних центрів у м. Одеса штучних перешкод (можливого зловживання своїм службовим становищем) для переатестації моряків з метою подальшого працевлаштування на суднах закордонного плавання.”

Очікуємо на цьому тижні на рішення Комітету з цьго питання. Наразі своїми враженнями поділилась Вікторія Сюмар у соцмережі:

“На фото – український моряк, капітан. Він емоційно розказує як в нього вимагають хабар за «підтвердження диплому». Ця процедура обов’язкова для кожного моряка що п’ять років.

Увага – від людей, які постійно в морі, постійно вимагають підтвердження, що вони моряки!
Цей чоловік з початку травня не може підтвердити свій диплом. Його просто «волиндають» в Держслужбі морського та річкового транспорту. Допоки він через посередників не заплатить від 5 до 10тис доларів хабара. Кешем.
Як кажуть моряки, зараз ця корупція, яка раніше була вибірковою, стала тотальною. Вимагають у всіх. Ціна схеми – 10 мільйонів доларів! кешем! в місяць. І це за найпростішими оцінками.
І везуть їх в Киів.
Правоохоронці прямо кажуть – схему кришує посадовець «категорії А», який знаходиться в Києві…
Вже рік в Раді є законопроект Івана Шинкаренко, де пропонується скасувати це «підтвердження диплому» і припинити цей тупий корупційний грабунок сотень тисяч українських моряків.
І? А Його не підтримує профільний комітет з питань транспорту), і дуууже гальмувало Міністерство інфраструктури….
Сподіваюсь, колеги почують наш антикорупційний комітет, який сьогодні в Одесі слухав це питання і буде ініціювати звернння до НАБУ і і ухвалення цього закону….
Досить грабувати моряків.”