СБУ в Одесі викрила конвертаційний центр, який надавав «послуги» з незаконного відшкодування ПДВ

За даними досудового слідства, організатори конвертцентру використовували реквізити понад 30-ти комерційних структур-імпортерів із ознаками фіктивності. Через здійснення удаваних торгових операцій вони забезпечували незаконну мінімізацію податкових платежів до держбюджету.
Про це повідомила прес-служба СБУ Одеської області.

«Послугами» зловмисників, за попередніми оцінками, користувались десятки підприємств реального сектору економіки.

Організатори «конверту» також забезпечували замовникам переведення коштів у готівку через здійснення фіктивних фінансово-господарських операцій.

За підрахунками спеціалістів, у результаті лише зафіксованої операції, одному з великих підприємств регіону вдалося уникнути сплати податків до держбюджету на суму понад 6 млн грн.

Правоохоронці провели низку одночасних обшуків в Одесі за місцями проживання фігурантів, а також в офісних і виробничих приміщеннях. У ході слідчих дій вилучено:

• печатки та уставні документи комерційних структур із ознаками фіктивності;

• чорнову бухгалтерську документацію;

• комп’ютерну техніку, електронні ключі та носії інформації, що містять фінансово-господарську та бухгалтерську документацію, яка підтверджує протиправну діяльність.

У межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України тривають слідчі дії. Вирішується питання щодо повідомлення про підозру двом організаторам та шістьом співучасникам протиправної оборудки.

Операцію проведено спільно зі слідчими ФР ГУ ДФС в Одеській області під процесуальним керівництвом Одеської обласної прокуратури.