Мінкульт планує запустити одноденні промо-маршрути Дніпром на відповідно обладнаних швидкісних теплоходах

Міністерство культури та інформаційної політики України та Державне агентство розвитку туризму України запускають пілотний проект щодо вивчення попиту на відновлення туристичних маршрутів Дніпром.

Одноденні промо-маршрути Київ-Канів-Київ та Київ-Чорнобиль-Київ будуть складатися  з подорожі Дніпром на відповідно обладнаних швидкісних теплоходах. Під час подорожі передбачається прохід шлюзів, кількагодинне перебування та екскурсія на локаціях, повернення до Києва. 

Офіційний тендер на популяризацію річкових туристичних маршрутів у межах бюджетної програми по розкриттю туристичного потенціалу України вже оголошено Державним агентством з розвитку туризму.

“Я неодноразово наголошував, що МКІП сфокусовано в тому числі на розвитку туристичної інфраструктури. Річкові маршрути – це можливість розширити пропозицію для українців та іноземних гостей, разом із тим збільшивши потік туристів безпосередньо до важливих точок атракцій. Для держави це нетипова програма, але тим не менш дуже важлива” – прокоментував Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.  

Ініціатива реалізовується спільно з Міністерством інфраструктури України, Державним агентством з управління зоною відчуження, Київською та Черкаською обласними державними адміністраціями.

За підсумками пілотного проекту, Агентством буде розроблено рекомендації щодо подальшої реалізації програми туристичних водних маршрутів Дніпром. Аналогічні програми можуть бути запущені в інших туристичних регіонах країни за наявності попиту.