Єгипет пропонує бартер газу на українську продукцію, – посол Елгаммаль

Єгипет з імпортерів природного газу перейшов у розряд виробників завдяки відкриттю родовищ на шельфі Середземного моря, тому один з перспективних напрямів співпраці – експорт газу в Україну за бартерними операціями на зерно та іншу продукцію.
Про це повідомив в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” надзвичайний і повноважний посол Арабської Республіки Єгипет Айман Ахмед Мокхтар Елгаммаль, передає Цензор.НЕТ.

“Це дозволить поліпшити торговельний баланс – зникне необхідність залучення в угоду іноземної валюти, а також дозволить вирівняти баланс імпорт / експорт, відкоригувати існуючий ухил в сторону України”, – повідомив посол.

При цьому українським компаніям пропонується інвестувати у відновлювану енергетику в Єгипті. “Однак поки конкретних домовленостей немає”, – додав посол.

Водночас Елгаммаль підкреслив, що з єгипетської сторони є зацікавленість в інвестиціях в Україну.

“Основна зацікавленість єгипетських компаній у проєктах аграрного виробництва і тваринництва, проте проєкти в енергетичний сфері поки не обговорюються”, – уточнив Елгаммаль.

Нагадаємо, родовище Zohr було відкрито в 2015 році компанією Eni. Площа родовища становить 231 кв. км, геологічні запаси – понад 850 млрд кубометрів. Очікувалося, що розробка блоку дозволить повністю задовольнити попит Єгипту на природний газ протягом декількох десятиліть. Також в Єгипті реалізується ряд проектів в дельті Нілу і на шельфі Середземного моря на північ від Александрії.

Ще в серпні 2018 року аль-Мулла прогнозував відмову від імпорту СПГ з жовтня, при цьому він говорив, що в січні 2019 года Египет почне експортувати газ.