Капітан судна AVANT GARDE Геннадій Гаврилов повернувся в Україну після 6 років у в’язниці Шрі-ланки

Капітан судна AVANT GARDE (IMO 8107036, прапор Шрі-Ланки) громадянин України Геннадій Іванович Гаврилов, який протягом майже 6 років утримувався на території Шрі-Ланки за злочин, якого не скоював, повернувся на батьківщину.

Про це повідомив Профсоюз робітників морського транспорту України (ПРМТУ) у соцмережі.

Сьогодні вранці в аеропорту Одеси його зустріли представники Профспілки працівників морського транспорту України.

Справа капітана Гаврілова стала однією з передумов проєкту з гарантування прав моряків на справедливе поводження у разі їх затримання за підозрами у вчиненні кримінальних правопорушень. Проєкту, який спільно реалізується ПРМТУ та МЗС України.

“Нам вдалося без перебільшення привернути увагу всієї міжнародної морської спільноти до справ, коли моряків різних національностей затримують правоохоронні органи.
Моряки тривалий час перебувають під арештом без належного медичного догляду, юридичної допомоги, послуг перекладачів, без можливості зв’язку зі своїми родичами та близькими.

А потім, як у справі капітана Гаврілова, моряків звільняють з під арешту без будь-яких обвинувачень та без будь-якої компенсації та реабілітації.

За цей час, МЗС України та ПРМТУ спільно з ITF та IFSMA внесено на розгляд Юридичного комітету ІМО два документи, які отримали дуже широку підтримку.” -повідомили в ПРМТУ.

Наразі, питання справедливого поводження з моряками включено до постійного порядку денного Юридичного комітету ІМО.

Секретаріат ІМО вже звернувся до Міжнародної організації праці з пропозицією про утворення спільної робочої групи IMO/ILO з проблематики криміналізації.