Працівники ФДУ «Укрморкартографія» взяли участь у вебінарі «The Bathymetric LiDAR Workflow»

Працівники ФДУ «Укрморкартографія» ознайомилися з новими технологіями у сфері гідрографічних знімань та картографування морського дна на вебінарі «The Bathymetric LiDAR Workflow».

Учасникам онлайн-зустрічі представили технічні аспекти використання новітніх «лідарних» систем, зокрема окреслили різницю між зніманням за допомогою авіаційного LiDAR та стандартним багатопроменевим зніманням.

Так, на малих глибинах за умови високої прозорості води LiDAR гарантує точність знімання порядку 1a (Order 1a), згідно з публікацією IHO S-44. Тобто практично не поступається у якості знімання багатопроменевим ехолотам.

Працівники «Укрморкартографії» познайомилися з новою технологію 4X, яка забезпечує ефективність батиметричного обстеження в повітрі, збільшуючи щільність точок учетверо.

Плюсом такої технології є можливість виконання значно більших обсягів знімання, ніж багатопроменевий ехолот за той самий час.  Серед основних недоліків використання LiDAR спеціалісти відзначили складність приведення авіаційного знімання до необхідного рівня моря, особливо в районах з сильними припливно-відпливними процесами.

ДОВІДКА:
Лідар (транслітерація LIDAR від англ. Light Identification, Detection and Ranging) — технологія дистанційного зондування, яка використовує активні оптичні системи (лазери) для високоточного визначення координат.

Пристрій посилає назовні скероване випромінювання, потім ловить відбиті хвилі й будує, з огляду на це, картину
простору. Як активне джерело використовуються інфрачервоні світлодіоди або лазери, промені яких миттєво поширюються в середовищі. Поруч із випромінювачем розташований світлочутливий приймач – він і вловлює відображення.  Завдяки часу, за який повернулася відбита хвиля, й відзначається відстань до об’єкта.

Технологія була створена в 1960-х роках і спочатку призначалася для відстеження супутників і військових цілей. Істотне поліпшення технології LiDAR сталося в 1980-х роках, коли інфрачервоні лазерні системи почали широко використовуватися для складання карт за допомогою літаків.

Повідомляє Держгідрографія.