Потужність поромного комплексу складає 5 мільйонів тонн вантажів на рік, а в минулому році перевалено 1,7 мільйона тонн – Шевченко

Про це повідомив заступник директора з розвитку ДП «МТП «Чорноморськ» Ігор Шевченко 27-28 травня в Одесі під час Українського портового форуму-2021.

Він розповів про існуючий потенціал поромного комплексу та можливості для потенційних інвесторів.

– На сьогоднішній день наш поромний комплекс є серйозним транспортним вузлом, його потужність складає близько 5 мільйонів тонн вантажів на рік, а в минулому році через комплекс було перевалено 1,7 мільйона тонн, –  каже Ігор Шевченко. – У нас є постійні партнери, чиї пороми регулярно здійснюють суднозаходи –  це «Ukrferri», «Cenk Group», «Neptunlines», є досвід перевезення вантажів залізницею, проте залізничний потенціал нашого комплексу до кінця не розкрито, натомість пропускна здібність нашої залізничної гілки оцінюється близько 400 вагонів на добу. Ми також маємо досвід мультимодальних перевезень – це потяг комбінованого транспорту «Вікінг», який з’єднує Балтійський регіон з Білоруссю та Україною. Тому, якщо найближчим часом буде реалізовано проект державно-приватного партнерства, поромний комплекс ДП «МТП «Чорноморськ» суттєво збільшить свій потенціал.

Варто зазначити, що під час форуму компанія «Ukrferri» заявила про намір брати участь у концесійному проекті поромного комплексу порту «Чорноморськ». За словами комерційного директора компанії Володимира Чернієвського, Чорноморськ – базовий для компанії порт в Україні, що має необхідну інфраструктуру для роботи поромів, однак він потребує модернізації і компанія «Ukrferri» планує брати участь у концесійному конкурсі.

Нагадаємо, що Міжнародна фінансова корпорація і Європейський банк реконструкції та розвитку 14 травня 2021 року розпочали процедуру відбору юридичного радника для роботи над техніко-економічним обґрунтуванням і конкурсною документацією проектів концесії в морському порту «Чорноморськ». В МІУ тоді відзначили, що проекти концесії першого і контейнерного терміналів, а також поромного комплексу ДП «МТП «Чорноморськ» входять до Переліку пріоритетних для держави інвестиційних проектів до 2023 року, затвердженого урядом. 

Повідомляє АМПУ