З 26 по 28 травня в м. Одеса проходить XI Міжнародний семінар з питань спрощення процедур торгівлі та транспорту: «Цифрова трансформація мультимодальних перевезень, використовуючи модель даних СЕФАКТ ООН».

Захід організовано Unece ЄЕК  ООН у співпраці з Українським національним комітетом Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine), асоціації «Укрзовніштранс» та за підтримки Уряду України. 

Відкриття заходу відбулося за участі заступника Міністра економіки Тараса Качки, який у своєму вступному слові підкреслив значимість проведення вже втретє такого семінару. 

Метою заходу є обмін даними при мультимодальних перевезеннях і спрощення процедур в сфері торгівлі, транспорту і логістики, а також удосконалення цифрового транспортного коридору Чорне море – Балтійське море з розширенням в напрямку Республіки Молдова, країн Південного Кавказу та країн чорноморського басейну. 

Під час семінару учасники розглядають питання розвитку та застосування на практиці набору стандартів, узгоджених з довідковими моделями даних Центру ООН зі спрощення процедур торгівлі та електронним діловим операціям (СЕФАКТ ООН), мета  яких полягає в цифровій трансформації обміну даними та документами при мультимодальних перевезеннях.

Крім того, захід передбачає презентації Генеральних Директоратів Єврокомісії з питань Добросусідства та розширення (DG NEAR), Оподаткування та митного союзу (DG TAXUD) та Мобільності і транспорту (DG MOVE). 

Серед учасників семінарів – представники секретаріатів регіональних організацій ЄЕК ООН, СЕФАКТ ООН, ІМО, ІКАО, ГУАМ, ОЧЕС, ОСЗ, МКЗТ, МСАТ, CLECAT, МАСПС, ФІАТА, а також представники керівного складу міністерств та відомств України, інших країн та представники ділового співтовариства з Європи та країн Східного партнерства.