Відбулось 15 засідання Робочої групи з безпеки мореплавства в Чорному та Азовському морях Міжнародної гідрографічної організації

Працівники ДУ «Держгідрографія» взяли участь у 15 засіданні Робочої групи з безпеки мореплавства в Чорному та Азовському морях (Working Group on the Safety of Navigation in the Black and Azov Seas – BASWG) Міжнародної гідрографічної організації (МГО), яке відбулось у режимі телеконференції.
Держгідрографію представляли керівники управління навігації та гідрографії Олександр Найко та Юрій Смірнов, начальник ФДУ «Укрморкартографія» Олег Марченко та працівники управління міжнародних відносин та комунікацій з органами державної влади Алла Мягкова та Олена Соловйова.

Засідання було присвячено обговоренню питань гідрографії, морського картографування, розповсюдження інформації щодо безпеки на морі (MSI), океанографії, регіонального співробітництва між прибережними державами Чорного та Азовського морів у частині виконання вимог Конвенції Міжнародної морської організації з безпеки життя людини на морі (СОЛАС) та рекомендацій МГО щодо навігаційно-гідрографічної підтримки безпеки мореплавства в цьому морському регіоні.

Українська делегація представила національний звіт України, в якому   ознайомила робочу групу із загальними тенденціями у виконанні гідрографічних зйомок у водах України Чорного й Азовського морів та виробництві морських карт і посібників; проінформувала про поширення MSI на води України та потреби України у сфері нарощування потенціалу;  про введення в експлуатацію нового гідрографічного обладнання та виконання Держгідрографією в повному обсязі своїх зобов’язань національного координатора навігаційних попереджень та національного координатора НАВТЕКС.

Окрему увагу під час засідання приділили питанню спільного виробництва Україною та Російською Федерацією кількох міжнародних карт на деякі морські райони поблизу Керченської протоки та в Азовському морі. Представники Держгідрографії зазначили, що делегування цього питання Російській Федерації, є недоречним, з огляду на окупацію Росією частини України,  загострення ситуації в регіоні внаслідок агресивних дій РФ та фактичне перетворення частини чорноморського басейну, Керченської протоки та Азовського моря на «сіру зону» для судноплавства. Українські делегати запропонували капітан-лейтенанту Марті Прателлесі, координатору міжнародного картографування в Регіоні F, повернутися до розгляду цього питання після врегулювання конфлікту між Росією та Україною та повернення Україні анексованих територій.

Українська сторона наголосила, що обмежуючи права мирного проходу суден у трьох районах навколо Кримського півострова, Російська Федерація унеможливлює використання встановлених Міжнародною морською організацією систем розподілу руху відповідно до статті 22 Конвенції ООН із морського права та резолюції ІМО А.572(14) «Загальні положення про встановлення шляхів руху суден», а саме, “In The Southern Approaches To The Kerch Strait” та “In The Area Off The South-Western Coast Of Crimea (TSS №9 Sevastopol Harbour Approach, TSS № 3 From Cape Khersones to Cape Aitodor)”.

Представники Держгідрографії виступили із заявою, у якій звернули увагу на неприпустимість будь-яких спроб легітимізувати незаконну анексію Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополь. У тому числі через використання формулювань щодо належності прибережних вод навколо Кримського півострова до «територіальних вод Російської Федерації», як це було зазначено в навігаційному попередженні НАВАРЕА III, опублікованому на вебсайті Координатора навігаційних попереджень морського географічного району НАВАРЕА III (Морський гідрографічний інститут ВМС Іспанії). Українська делегація звернулася до Координатора НАВАРЕА ІІІ з проханням у майбутньому давати коректні формулювання щодо акваторій, які належать до територіальних вод України.

Результатом непохитної позиції української делегації стало видалення навігаційного попередження НАВАРЕА № 0392/21 з офіційного вебсайту Координатора навігаційних попереджень морського географічного району НАВАРЕА III з одночасним припиненням трансляції цього навігаційного попередження Координатором через систему супутникового зв’язку Inmarsat-C.

Повідомляє Держгідрографія.