СБУ провела масштабні антитерористичні навчання в акваторії Чорного моря

Метою тренувань стало вдосконалення міжвідомчої взаємодії під час проведення антитерористичної операції на об’єктах підвищеної небезпеки і транспортної інфраструктури.
За легендою навчань, декілька «диверсійних груп» намагалися здійснити теракти на території Одеського припортового заводу та морського порту Південний. Ще одна група озброєних «терористів» захопила вантажне судно. При цьому «зловмисники» захопили у «заручники» екіпаж судна і висунули вимоги.

Антитерористична операція на захопленому терористами судні проходила у кілька етапів: після завершення переговорів розпочалася активна фаза. Силами штурмових груп спецпідрозділу СБУ «Альфа» проведено навчальну операцію з нейтралізації диверсантів і звільнення «заручників».

Учасники навчань поетапно відпрацювали комплекс спільних дій для виявлення та локалізації зловмисників, звільнення заручників і ліквідації потенційних наслідків надзвичайних ситуацій.

Координаційна група ретельно проаналізувала всі складові спецоперації, відзначивши ефективність задіяних сил і засобів, спрямованих на протидію терористичним проявам. За підсумками навчань розроблено рекомендації з вдосконалення алгоритму дій підрозділів, задіяних в антитерористичних заходах.

Регулярне проведення таких навчань дозволяє суб’єктам боротьби із тероризмом посилити ефективність спільних дій під час проведення відповідних операцій.

Підбиваючи підсумки проведених навчань, начальник Управління СБУ в Одеській області Віктор Доровський зазначив, що навчально-бойові завдання, поставлені Службою безпеки України перед учасниками контрдиверсійних тренувань, були виконані на достатньо високому рівні.

Він підкреслив, що у випадку відпрацювання реальної бойової ситуації, Служба безпеки України за необхідності застосує значно ширший комплекс заходів, спрямованих на створення безпечних умов для громадян та затримання зловмисників.

«Ще раз перепрошуємо у мешканців Одещини за ті незручності, які довелося зазнати через проведення навчань, і дякуємо всім учасникам контрдиверсійних заходів. Ми переконані, що завдяки вказаній діяльності наша країна стає сильнішою. Ми дбаємо про безпеку громадян України» – додав Віктор Доровський.

Заходи відбулися в умовах максимально наближених до реальних, у тому числі у нічний час і складних погодних умовах. У навчаннях взяли участь підрозділи СБУ, Держприкордонслужби, Національної поліції, Держслужби з надзвичайних ситуацій, Збройних Сил України, Національної гвардії, Морської пошуково-рятувальної служби, Адміністрації морських портів України та Одеського припортового заводу, а також представники органів місцевої влади.