В Одесі відбулися святкові заходи, присвячені Дню морської піхоти України

Заходи розпочалися  з урочистого шикування особового складу, під час якого з привітанням до курсантів – майбутніх офіцерів морської піхоти − звернувся начальник факультету підготовки спеціалістів Десантно-штурмових військ та морської піхоти  полковник  Сергій Куз.

Він підкреслив, що відзначення Дня морської піхоти на державному рівні є свідченням поваги українського народу до військовослужбовців морської піхоти, їхньої мужності, стійкості духу. Найкращих курсантів було нагороджPено дипломами та грамотами. Після привітання курсанти вшанували пам’ять воїнів морської піхоти, які віддали своє життя у боях із російськими окупантами.

Головні події розгорнулися на морському узбережжі в районі пляжу Ланжерон. За участю курсантів факультету підготовки спеціалістів Десантно- штурмових військ та морської піхоти Військової академії (м. Одеса) було проведено демонстраційні дії з десантування морського десанту зі швидкохідних десантних катерів. Майбутні офіцери морської піхоти продемонстрували свої вміння під час десантування на необладнане морське узбережжя з подальшим захопленням і утриманням плацдарму.

Висадка десанту відбувалася і зі швидкісного катера Willard Sea Force 11M, які в кількості п’яти одиниць ще у 2015 році США передали нашій країні. Їх призначення − тиха і швидка доставка диверсійних груп у важкодоступні місця: порти, морські рейди, необладнані узбережжя. Саме завдяки цьому штурмова група успішно дісталася берега і виконала десантування на мілководді пляжу Ланжерон. Курсанти стрімко, не чекаючи, коли катер пристане до берега, стрибали у воду  і швидко переходили до атакуючих дій. Попри щільний вогонь умовного противника, вони закріпилися на береговій частині й почали здійснювати  захоплення плацдарму. Під час пересування воїни демонстрували свої вміння  діяти у відриві від основних сил. Проводили інженерну розвідку території, захоплювали ворожих бойовиків та здійснювали «зачистку» об’єктів.

Десятки одеситів та гостей міста стали свідками, як впевнено морпіхи впоралися зі складними завданнями. Особливо вражали злагодженість дій і фізична витривалість курсантів. Їм доводилося виконувати завдання у незвичних складних умовах: у воді, піску, чагарниках та пересічній місцевості, в повному спорядженні, зі зброєю та бронежилетах, але вони відмінно виконали всі завдання. Глядачі оплесками проводжали морських піхотинців після завершення показових дій.

Також цього дня було проведено показове заняття з медицини катастроф щодо вміння надавати першу допомогу постраждалим під час природних лих і змагання з греблі на каяках.

Фото Денис Єщенко