«В Україні створена і успішно працює антикорупційна інфраструктура – НАБУ, САП, ВАКС, НАЗК. З іншого боку ми постійно відчуваємо тиск; постійно вчиняються спроби зруйнувати незалежність антикорупційних органів. Завдяки підтримці міжнародних партнерів і громадян, ми лишаємося незалежними у своїх розслідуваннях, викриваємо корупцію. Суспільство нарешті побачило довгоочікувані вироки», – зазначив Артем Ситник під час панельної дискусії «Східне партнерство: криза та можливості» 20 травня 2021 року.
За його словами, за шість років роботи НАБУ близько 20 разів вчинялися спроби у той чи інший спосіб змінити законодавство, аби похитнути незалежність Бюро. З іншого боку, це свідчить про ефективність і результативність розслідувань детективів і прокурорів.
Артем Ситник також нагадав, що восени 2019 року почав свою роботу Антикорупційний суд, на створенні якого НАБУ наполягало з 2016 року.
«До створення ВАКС наші справи просто не розглядалися в судах першої інстанції, фактично не було вироків. З початку роботи НАБУ ми викрили понад 60 суддів на зловживаннях. А зараз деяких з них вже засуджено до позбавлення волі, і це завдяки ВАКС», – додав Директор НАБУ.
Під час дискусії представники Вірменії, Азербайджану, Грузії і Молдови поділилися своїм досвідом розбудови антикорупційної структури в своїх країнах, та поділилися досвідом подолання викликів у своїй діяльності.
Довідково: