«Укрморкартографія» опановує надсучасний картографічний стандарт S-100

Фахівці філії «Укрморкартографія» з квітня беруть  участь в актуальному онлайн-тренінгу, який проводить на власному навчальному порталі PRIMAR – відомий у професійних колах регіональний координаційний центр електронних навігаційних карт (ENC).

Тематика тренінгу охоплює різні аспекти використання  S-100 – надсучасної гідрографічної моделі даних Міжнародної гідрографічної організації (МГО), системи стандартів кодування електронних навігаційних карт та інтеграції гідрографічних даних і додатків у картографічні рішення.

      Цей стандарт має суттєві переваги над розповсюдженим стандартом S-57, який застосовується виключно для кодування електронних навігаційних карт із метою використання їх в електронних картографічних навігаційно-інформаційних системах (ЕКНІС), і який  МГО ухвалила ще «на старті» стандартизації морських карт у 1992 р.

Згідно з поправками до Міжнародної Конвенції SOLAS (Міжнародна конвенція з охорони людського життя на морі) з 2012 року всі судна мають бути оснащені ЕКНІС, які, прокладаючи курс у реальному часі, в автоматичному режимі попереджають судноводіїв про небезпеку по курсу судна й обчислюють безпечні курсові сектори на основі постійної обробки бази даних векторних електронних карт. Удосконалення цих електронних «лоцманів» ніколи не втрачає актуальності. Саме S-100 на сьогодні є найперспективнішою розробкою та гарною основою для подальшого розвитку електронних карт та іншої гідрографічної продукції.

Наразі до 2025 року триває період поступового переходу від  стандарту S-57 до системи стандартів S-100. Отже, опановуючи  стандарт S-100, ДУ «Держгідрографія» вкотре підтверджує, що  дотримується своїх міжнародних зобов’язань щодо впровадження найсучасніших технологій навігації у сфері використання електронних навігаційних карт, опанування нових  картографічних стандартів.

Для  довідки:

PRIMAR – це багатостороння державна організація. Її основна роль як регіонального координаційного центру ENC – забезпечити узгоджений рівень якості офіційних електронних навігаційних карт національних гідрографічних служб багатьох країн та зробити цю інформацію доступною через мережу дистриб’юторів для міжнародних перевезень 24/7.
PRIMARстворений під егідою Норвезької гідрографічної служби у тісній співпраці з Electronic Chart Center AS (ECC).
Один з напрямів діяльності – навчання фахівців сучасним технологіям у сфері навігаційної картографії на базі тренінг-платформи власної розробки.

S-100 – «Універсальна модель гідрографічних даних». Цей стандарт був опублікований МГО 1 січня 2010 р. як міжнародний стандарт морської геопросторової інформації і став основою для розробки нових стандартів, зокрема, S-101 – специфікація електронних навігаційних карт наступного покоління.
S-100 охоплює широкий спектр пов’язаних із гідрографією джерел цифрових даних, продуктів та користувачів, і повністю відповідає основним міжнародним картографічним стандартам, зокрема, серії географічних стандартів ISO 19100, забезпечуючи більш легку інтеграцію гідрографічної інформації в електрону картографію.

Також спеціалісти ФДУ «Укрморкартографія» підвищували кваліфікацію на курсах від Морського картографічного навчального центру Гідрографічної служби Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.

Повідомляє Держгідрографія.