Прокуратура та СБУ проводять обшуки в  Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків в Києві

Обшуки відбуваються в Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків у м. Києві у вівторок. Інспекція може бути причетна до видачі посвідчень на основі документів із суден, що заходили в закриті порти Криму, повідомляє “Інтерфакс” з посиланням на Telegram-канал прокуратури Автономної Республіки Крим і м. Севастополя.

“Прокуратура автономії спільно з СБУ проводять санкціонований обшук в Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків у м. Києві.

За даними слідства, вказана інспекція може бути причетна до видачі морякам кваліфікаційних посвідчень на основі документів про працю на суднах, які здійснюють заходження до закритих Україною портів Кримського півострова для розвантаження та завантаження різного роду вантажів, а також періодично проходять у закритих портах півострова інспекції та перевірки. Тобто, видача морякам посвідчень здійснюється на основі незаконних документів, отриманих на тимчасово окупованому півострові. До того ж, вказана організація ухиляється від виконання раніше винесеної судом ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів, що перебувають в її віданні.”, – йдеться в повідомленні.

“Тобто видача морякам посвідчень здійснюється на основі незаконних документів, отриманих на тимчасово окупованому півострові. До того ж вказана організація ухиляється від виконання раніше винесеної судом ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів, що перебувають в її віданні”, – додали в прокуратурі.

Досудове розслідування здійснюється в межах кримінального провадження за чч.1,2 ст.332-1 (порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї), ч.1 ст.111 (державна зрада), ч.3 ст.110-2 (фінансування дій, скоєних з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни кордонів території або державного кордону України) Кримінального кодексу України.