Кожен міністр, який йде у відставку, має прозвітуватися перед Верховною Радою і суспільством, – Заступниця Голови Верховної Ради

Неприпустимим є розгляд питання про звільнення урядовців без їхнього звіту в Парламенті. На цьому під час Погоджувальної ради депутатських фракцій та груп наголосила Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк.

Про це повідомила прес-служба Апарату Верховної Ради України

Вона нагадала, що Україна – це парламентсько-президентська республіка і, згідно ст. 113 статті Конституції України, Кабінет Міністрів України відповідальний перед Президентом України і Верховною Радою та підконтрольний і підзвітний виключно Верховній Раді.

«Якщо ми хочемо, щоби Парламент сприймався нами і громадянами України як ключовий орган влади в
державі, у нас не може бути легкої прогулянки і фактичної втечі від відповідальності для міністрів, які йдуть у відставку. Кожен з них має публічно прозвітувати за свою роботу, пояснити, що вдалося зробити, а що ні. Громадяни України мають розуміти мотиви і причини такої відставки», – зауважила О.Кондратюк.

На її переконання, від кадрових питань Верховній Раді слід переходити до стратегії розвитку країни.

«Прошу звернути увагу, що вже більше року Уряд Дениса Шмигаля працює без затвердженої Парламентом річної програми своєї діяльності. Тому цілком логічним виглядало б, щоби Верховна Рада отримала документ з чітким баченням цілей та критеріїв соціально-економічного розвитку, які планує досягти Кабмін. Ту програму дій, за яку Уряд бере на себе відповідальність перед Парламентом та громадянами», – підкреслила Олена
Кондратюк.