В Одесі проведено заключну конференцію з планування українсько-американського навчання “Сі Бриз-2021”

Метою заходу стало остаточне узгодження плану, формату залучення держав-учасниць та рекогносцировка місць проведення.

Про це повідомила Служба зв’язків з громадськістю Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

У конференції, разом з Україною, взяли участь 16 держав-учасниць та партнерів Північноатлантичного Альянсу. Окрім Військово-Морських Сил ЗС України до планування долучилися представники майже всіх видів, родів Збройних Сил та силових структур України. Протягом чотирьох днів представники країн-учасниць обговорили та остаточно узгодили питання з організації навчань, серед яких робота багатонаціонального штабу, визначення та постановка завдань силам, що будуть залучатись, порядок взаємодії компонентів, всебічне забезпечення тощо.

– “Сі-бриз” це ще один потужний крок та самий головний захід спрямований на здобуття спроможностей ВМС працювати повністю за стандартами НАТО. В цьому році ми повертаємось до повномасштабного формату навчання, у якому беруть учать усі компоненти, – зазначив командувач Військово-Морських Сил ЗС України контр-адмірал Олексій Неїжпапа.

– Море нас всіх об’єднує тому що воно є великою дорогою спілкування між нашими країнами. Завдання кожного з нас захистити цю комунікацію, захистити наші інтереси на морі і дати свободу судноплавству в будь якій країні світу, в будь якому місці світового океану, – додав він.

Цього року у заключній конференції уперше взяли участь представники таких країн, як Сенегал та Туніс. Загалом, планується залучити понад 30 кораблів, 30 літальних апаратів у морському і повітряному компоненті та більше 1400 військовослужбовців підрозділів різних країн у сухопутному компоненті.

Також до навчання традиційно залучаються органи інших військових формувань, видів та родів Збройних Сил України, правоохоронні органи тощо. Цьогорічне навчання “Сі-Бриз” об’єднує рекордну кількість держав-учасниць, а саме 27 країн, які будуть брати участь безпосередньо з залученням підрозділів, кораблів, літаків та відповідним офіцерським складом.

Таким чином, з урахуванням “спостерігачів”, на навчаннях “Сі Бриз 2021” планується до 35 країн.