В рамках програми заходів до Всесвітнього Дня охорони довкілля для співробітників відділу екологічної безпеки ОФ ДП «АМПУ» було організовано навчальний семінар.

Тема – локалізація і ліквідація розливів забруднюючих речовин у портах з урахуванням практик країн Євросоюзу. Проводив навчання у режимі он-лайн діючий фахівець IMO (Міжнародної морської організації) у сфері екологічної безпеки.

За інформацією учасника семінару, інженера відділу екологічної безпеки Олександра Радзієвського, фахівці адміністрації порту прослухали курс з наступних питань:

– сучасні методи боротьби із забрудненнями, локалізація та ліквідація наслідків забруднень;

– обладнання для ліквідації розливів згідно вимог Конвенції МАРПОЛ 73/78 та вимог судноплавної галузі;

– технічні аспекти виявлення забруднення та способи реагування в межах правового поля на можливі порушення природоохоронного законодавства, тактика доведення порушень у судах;

– про функції сучасних регіональних систем авіаційного та супутникового спостереження за екологічним станом територій і акваторій портів.

– Мета семінару – підвищення рівня компетенції екологів, які своєю практичною роботою повинні наближати стан екологічної безпеки в нашому порту до європейського рівня, – відзначає О.Радзієвський. – Після закінчення навчання ми всі отримали сертифікати, які засвідчують набуття відповідної фахової компетенції з питань локалізації і ліквідації розлитих забруднюючих речовин на території та акваторії Одеського морського порту з застосуванням практик країн ЄС.