Безпілотники ДУ «Держгідрографія» готуються до моніторингу Дніпра

Цього року безпілотні авіаційні комплекси (БПАК) ФДУ «Держгідрографія» та «Укрморкартографія» обстежать близько 320 кв. км.

Загалом же аерозондування, як передбачається, охопить річки та водойми в дев’яти областях України, а це понад 80 польотів (обстежень окремих ділянок площею 12–16 кв. км, які відбуваються двічі-тричі на день).

Тарас Демиденко, начальник відділу збору та обробки інформації даних дистанційного зондування Землі: Першочерговими трьома напрямками моніторингу стануть складні в гідрографічному плані (висока розгалуженість, часта зміна конфігурації рукавів та берегової лінії) ділянки русла Дніпра між Світловодськом і Горішніми Плавнями, Каневом та Черкасами, а також частина берегової лінії Київського водосховища.

Особлива увага на Дніпровському каскаді буде приділятися  уточненню фарватерів у місцях так званих «перекатів» (мілководних ділянок річищ, утворених унаслідок наносів) на руслі. Частково ці роботи було виконано минулого року.

Надалі в планах обстеження – вивчення картографічної обстановки на річці Південний Буг, включно з околицями Миколаєва.

Безпілотні літальні апарати, які Держгідрографія використовує із серпня 2019 року, це екстрамобільні, дуже легкі (вага з обладнанням 8 кг!) мінілітаки.  Вони працюють на висотах до 3000 м, набирають швидкість від 40 до 140 км/год і можуть перебувати у повітрі до 100 хв. Передавання інформації здійснюється радіоканалом у радіусі до 20 км. БПАК запускаються з руки або катапультної системи.

Апарат має автоматичну парашутну систему, завдяки якій безпілотник, у разі непередбачених обставин може здійснити м’яку посадку. На борту літак несе фотокамери, оснащені гіростабілізуючими підвісами (для знімання під час нахилу).

Автоматичне програмне забезпечення для планування польотів БПАК є простим у використанні: потрібно лише вказати деталі, а решта завдань зі створення оптимального плану польоту виконуються автоматично.

Повідомляє Держгідрографія.