Катери берегової охорони США вдруге відкрили вогонь по катерам Ірану

10 травня 2021 року катери Берегової охорони США відкрили попереджувальний вогонь з кулемету по катерам Ірану в Ормузькій затоці.

Про це пише “Мілітарний” з посиланням на Navy Times.

Катери Вартових ісламської революції здійснювали супровід підводного човна USS Georgia Військово-морського флоту США.

Швидкісні катери у кількості 13 одиниць поступово наблизились до групи американських кораблів на відстань у 150 метрів.

Після дотримання всіх встановлених процедур: увімкнення гудка, вихід по радіо та іншими засобами зв’язку, катер Берегової охорони Maui [Ред. – відноситься до типу Island]… здійснив близько 30 попереджувальних пострілів з кулемету 50. калібру. Після другої черги 13 катерів Вартових ісламської революції перестали супроводжувати американські катери, – сказав прес-секретар Пентагону Джон Ф. Кірбі.

Кірбі заявив, що в інциденті з боку ВМФ США брали участь шість кораблів та катерів, які супроводжували підводний човен USS Georgia.

Він додав, що катер берегової охорони робив попереджувальні постріли, коли катери Ірану знаходились на позначці 300 ярдів (274 метри), а потім знову, коли були на позначці 150 ярдів (137 метрів).

Зараз не ясно, під чиїм керівництвом діяли ці катери Вартових ісламської революції, сказав Кірбі. Але він також додав, що переслідування з їх боку не є нічим новим.

Переслідування з боку військово-морських сил Вартових ісламської революції Ірану не є новим явищем… Це те, що всі наші флотські офіцери та екіпажі наших кораблів проходять навчання … для служби в зоні відповідальності Центрального командування, особливо в затоці та довкола неї, – сказав він.

До навчань включає право на самооборону екіпажів катерів та кораблів за допомогою їх штатного озброєння.

26 квітня 2021 року стався аналогічний інцидент – три швидкісні катери Вартових ісламської революції підійшли до катерів США, тоді у відповідь патрульний катер USS Firebolt (PC-10) типу Cyclone здійснив попереджувальні постріли і іранські катери відійшли.

Таку позицію озвучили американські офіційні джерела, з боку Ірану коментарів інциденту не було.