Рада морського порту Херсон обговорила зниження показників вантажообігу

Сьогодні відбулося чергове засідання Ради морського порту Херсон, в ході якого вирішувалися нагальні питання щодо діяльності морського порту Херсон.

Про це повідомила прес-служба АМПУ.

Традиційно на засіданні Ради морського порту Херсон були розглянуті питання щодо статистичних показників роботи морського порту Херсон за І-й квартал 2021 року.

На жаль поточний період відзначається зниженням показників загального вантажообігу у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року та відповідно до запланованих даних, на що мали вплив як зовнішні фактори (наслідки поширення COVID-19, що вплинули на погіршення економічної ситуації в цілому; зниження обсягу перевалки зернових вантажів та продуктів їх перемолу на підставі більш гіршого врожаю у 2020 маркетинговому році ніж у рекордному 2019 році), так і внутрішні фактори (в І-му кварталі 2021 року двічі оголошувалась льодова кампанія).

До обговорення означеного питання долучились і представники портових операторів та стивідорних компаній, які проінформували щодо показників фактичного збільшення/зменшення обробки вантажів, зазначивши фактори впливу на цей показник.

Крім того в рамках засідання Ради морського порту Херсон учасникам було доведено інформацію щодо стану виконання Плану розвитку морського порту Херсон на коротко- (5 років), середньо- (10 років) та довгострокову (25 років) перспективу, а також щодо затвердженої нової редакції Порядку складання, затвердження та контролю виконання планів розвитку морських портів України.

Детально зупинились на розгляді проблемних питань та пропозицій щодо покращення діяльності морського порту Херсон. Також, враховуючи реалії сьогодення і активне використання онлайн формату проведення засідань, визначились щодо внесення деяких відповідних уточнень та доповнень у Положення Ради морського порту Херсон.

Окрему увагу приділили питанню розгляду проєкту Обов’язкових постанов по морському порту Херсон. Даний проєкт був доопрацьований робочою групою, в яку увійшли представники портових операторів і стивідорних компаній та співробітники філії.

В ході засідання підключився представник Херсонської міської ради Юрій Стельмашенко, радник міського голови, який виступив з пропозицією підготувати спільний меморандум з портовими операторами (стивідорними компаніями) щодо пайової участі відносно відновлення дорожнього покриття або інших механізмів вирішення дорожнього питання.

За підсумком засідання всі питання були розглянуті та прийняті рішення щодо подальшої діяльності морського порту Херсон.