Суд взяв під варту організатора злочинного угруповання, яке заволоділо коштами Миколаївської філії ДП «Адміністрація морських портів України»

Сьогодні, 5 травня, слідчий суддя Центрального району суду м. Миколаєва задовольнив клопотання слідчого, погоджене з процесуальним керівником Миколаївської обласної прокуратури, та обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 1 млн гривень 40-річному жителю м. Києва, який підозрюється в організації злочинної групи по заволодінню коштами Миколаївської філії державного підприємства «Адміністрація морських портів України» у розмірі майже 1 млн грн.

Про це повідомила прес-служба Миколаївської обласної прокуратури.

Також, обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 500 тис гривень однієї з осіб, яка була фіктивно працевлаштована до Миколаївської філії державного підприємства Адміністрація морських портів України».

Як вже повідомлялось, підозрюваний, ретельно плануючи заволодіння коштами державного підприємства, забезпечив працевлаштування на керівні посади інших трьох учасників злочинної групи – жителів міст Миколаєва і Херсона, та, в залежності від здібностей і займаних посад, надавав їм вказівки щодо фіктивного працевлаштування приближених до власної родини осіб – жителів м. Києва та області, до порту.

«Працівники» були формально включені до штатної структури держпідприємства, на своїх робочих місцях не з’являлися і не виконували відповідні посадові обов’язки. На карткові рахунки зазначених осіб безпідставно перераховувалась заробітна плата.

За такою схемою зловмисникам вдалось заволодіти коштами підприємства у розмірі понад 1 млн грн.

Обрання запобіжних заходів іншим учасникам злочинної групи триває.

Як повідомляли раніше “Морські бізнес-новини України” у середу, 28 квітня, з урахуванням зібраних у кримінальному провадженні доказів, за процесуального керівництва Миколаївської обласної прокуратури слідчими Слідчого управління ГУНП в Миколаївській області спільно із співробітниками управління стратегічних розслідувань в області повідомлено про підозру організатору та трьом членам злочинної групи, які заволоділи коштами державного підприємства «Адміністрація морських портів України» у розмірі майже 1 млн грн.

Організатор злочинної групи у період з 2017 по 2019 рік фіктивно оформив на роботу свого водія, колишнього прес-секретаря товариства, засновником якого він був, та близьку подругу своєї домогосподарки. «Працівники» були формально включені до штатної структури держпідприємства «Адміністрація морських портів України», на своїх робочих місцях не з’являлися і не виконували відповідні посадові обов’язки. На карткові рахунки зазначених осіб безпідставно перераховувалась заробітна плата.