Нові можливості безпілотників «Укрморкартографії»

Цього року під час дистанційного зондування землі за допомогою безпілотних авіаційних компексів (БПАК) ФДУ «Держгідрографія» «Укрморкартографія» вперше використає більш потужні антени для обміну телемеричною iнформацією між безпілотниками і наземними станціями дистаційного керування.

Це дозволить керувати БПАК при польотах на значній (10–15 і більше км) відстані від станції керування (зокрема у зонах, віддалених від берегової лінії). Отримані дані зондування будуть використані для оновлення річкових навігаційних карт.

Наразі відділ зі збору та обробки даних дистанційного зондування Землі  в умовах польового аеродрому проводить тестування вимірювальної апаратури, навігаційних приладів і компасів безпілотників після заміни, оновлення й метрологічної перевірки деякого обладнання, та після проведеного виробником техобслуговування й налаштування певних характеристик апаратів.

Крім того, відповідно до Плану навігаційно-гідрографічного забезпечення судноплавства у внутрішніх морських водах, територіальному морі, виключній (морській) економічній зоні України та на внутрішніх водних шляхах (ВВШ) України на 2021 рік розпочато оновлення дозвільної документації  на виконання польотних завдань.

Одночасно ведеться підготовка до польотів, які були відтерміновані через несприятливі погодні умови торік.

Нагадаємо, безпілотні літальні апарати використовуються «Укрморкартографією» із серпня 2019 року.

Повідомляє Держгідрографія.