(ВІДЕО) ВМС України супроводжували перехід катерів Каспійської флотилії

Стало відомо, що відбулося між українськими та російськими катерами під час проходу Каспійської флотилії через Азовське море.

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на відео Донбас.Реалії.

“Росія в односторонньому порядку перекрила частину морської акваторії в районі Керченської протоки. Заборона буде діяти до жовтня і спрямована проти іноземних, в тому числі і українських, військових кораблів, які тепер не зможуть пройти в Азовське море. Паралельно, Росія нарощує власне угруповання в акваторії і перешкоджає роботі українських моряків” – йдеться у повідомлені.

Країна-агресор, у рамках своїх військових навчань, в квітні, почали перекидати кораблі з Каспію на Чорне море Міжфлотський перехід здійснювали десантні та артилерійські катери Каспійської флотилії.

А в ніч на 15 квітня, Берегова охорона ФСБ Росії провокувала екіпажі малих броньованих артилерійських катерів ВМС ЗС України на Азовському морі. Катери та корабель Берегової охорони ФСБ Росії здійснювали провокаційні маневри біля наших катерів.

“Умови для роботи моряків сьогодні складні. Видимість на воді всього кількасот метрів. Бути особливо пильними змушують також дії супротивника. Раптова активність армії РФ торкнулася не тільки сухопутних кордонів України. Один з останніх інцидентів трапився в ніч із 14 на 15 квітня. Тоді частина Каспійської флотилії Росії проходила через Азовське море. Російські кораблі зайшли в акваторію по Волго-Донському каналу. Коли загін наблизився до контрольованого Україною узбережжя, на зустріч їм вийшли дві групи катерів ВМС України”, – розповідають моряки ВМС України.

Інцидент стався у 25 милях від Керченської протоки коли наші катери здійснювали ескорт комерційних суден, що йшли з українських портів.