СБУ заблокувала корупційну схему на експортно-імпортних операціях продтоварів через одеські порти

СБУ викрила в Одесі керівника відділу територіального підрозділу Держслужби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на державному кордоні на систематичному одержанні хабарів.

За попередніми даними слідства, посадовець налагодив корупційний механізм отримання грошей від представників комерційних структур, які займаються експортно-імпортними операціями продовольчої продукції. За різні суми неправомірної вигоди чиновник «гарантував» не створювати штучних перешкод під час оформлення вантажів в портах Одеської області.

У разі відмови від «послуги» посадовець погрожував комерсантам додатковими формами ветеринарного контролю і затягуванням процесу перевірки.

Правоохоронці затримали чиновника під час отримання від підприємця чергової суми хабара за оформлення двох контейнерів. Раніше співробітники СБУ задокументували два факти передачі неправомірної вигоди.

Наразі перевіряється можлива причетність до корупційної схеми інших посадовців держустанови.

Нагадаємо, що на початку лютого СБУ викрила на корупції чиновників одного зі структурних підрозділів Держпродспоживслужби в Одеській області. За гроші посадовці обіцяли комерсантам уникнення адміністративної відповідальності за виявлені під час перевірок правопорушення. Наразі їм повідомлено про підозри: одному – за ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 366, іншому – за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 15 та ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

Триває досудове слідство.

Заходи із викриття протиправної діяльності проводились спільно зі слідчими Головного управління Національної поліції в Одеській області за процесуального керівництва Одеської обласної прокуратури.