Завершено підготовку пре-ТЕО за проєктом концесії першого і контейнерного терміналів порту «Чорноморськ»

Консорціум консультантів на чолі з компанією «Касталія Едвайзерс» провів презентацію результатів дослідження, на основі якого найближчим часом розпочнеться підготовка концептуальної записки проєкту.

Про це йшлося під час наради Міністра інфраструктури Владислава Криклія з представниками ЄБРР та IFC у п’ятницю, 16 квітня. Участь у заході взяли в.о. голови ДП «АМПУ» Олександр Голодницький, керівник сектору інфраструктури в Україні ЄБРР Марк Магалецький, старший експерт з інвестицій IFC Олег Кудашов, голова Проєктного офісу «SPILNO» Тарас Бойчук, консультанти та інші фахівці IFC, ЄБРР, ДП «АМПУ», представники Міністерства.

– Мінінфраструктури висловлює вдячність постійним міжнародним партнерам ЄБРР та IFC за сприяння фаховій та своєчасній підготовці пре-ТЕО проєкту концесії першого та контейнерного терміналів порту «Чорноморськ», – каже Владислав Криклій. – Очікуємо, що наступний важливий крок у процесі підготовки концесійного проєкту – розробка концептуальної записки – займе не більше місяця і буде фіналізований протягом квітня.

Владислав Криклій також повідомив, що Мінінфраструктури спільно з Адміністрацією морських портів України готується до укладення тристороннього договору з міжнародною фінансовою організацією для підготовки ТЕО і проєкту конкурсної документації. Крім того, ЄБРР та IFC погодилися найближчим часом розпочати процедуру відбору радників для розробки ТЕО та конкурсної документації щодо обох концесійних проєктів».

Нагадаємо, проєкти концесії першого та контейнерного терміналів, а також поромного комплексу ДП «МТП «Чорноморськ» входять до Переліку пріоритетних для держави інвестиційних проєктів до 2023 року, затвердженого Урядом. Після аналізу та затвердження концептуальної записки Мінінфраструктури з урахуванням позицій профільних центральних органів виконавчої влади прийматиме рішення щодо доцільності підготовки ТЕО з подальшим підписанням тристоронньої угоди з МФО. Передбачається, що внаслідок успішного здійснення обох концесійних проєктів в порту Чорноморськ буде залучено близько 150 мільйонів доларів інвестицій.

За інформацією прес-служби МІУ

Повідомляє Чорноморський морський порт