Підвищення кваліфікації гідрографів

Успішна робота будь-якої організації залежить від професіоналізму працівників. ДУ «Держгідрографія» чудово розуміє, що лише висококваліфіковані та компетентні спеціалісти здатні на належному рівні організувати виконання Установою покладених на неї завдань щодо забезпечення безпеки судноплавства. Саме тому Держгідрографія регулярно підвищує кваліфікацію своїх співробітників. 

Так, у березні-квітні Установа спільно з Національним університетом «Одеська морська академія» організувала навчальний курс для фахівців-гідрографів за програмою «Сучасна морська та річкова гідрографія». Зважаючи на обмеження, які диктує пандемія коронавірусу, навчання проводилося онлайн.

Навчальний онлайн-курс для гідрографів «Сучасна морська та річкова гідрографія» (скріншот)

Олег Карбівничий, головний картограф гідрографічного відділу управління навігації та гідрографії, к.е.н.:

Цей курс розроблений колективом НУ «Одеська морська академія» спеціально для фахівців-гідрографів ДУ «Держгідрографія». Інформацію викладають найкращі науковці університету.

Професор Олександр Шемякін представляє лекцію з питань нормативних та правових аспектів виконання гідрографічних досліджень

Гідрографи прослухали низку лекцій із фахових предметів та фундаментальних дисциплін, таких як сучасна морська гідрографія, морська картографія, океанографія. Також були розглянуті такі важливі практичні теми, як використання безпілотних апаратів для цілей картографування, лазерна батиметрія, морська геологія та геофізика, океанографічні виміри та інструменти, основи акустики і визначення солоності морської води, розповсюдження хвиль та вплив на навколишнє природне середовище, програмне забезпечення для виконання гідрографічних зйомок.

Борис Капочкін, в.н.с., к.г.н., доц.
Лекція з питань сучасної гідрографії та океанографічних досліджень

Олег Карбівничий, головний картограф гідрографічного відділу управління навігації та гідрографії, к.е.н.:

Окрему увагу приділили ГІС-технологіям, а саме ECDIS, АІС та АІС для внутрішнього судноплавства, проблемам роботи річкових інформаційних служб, та навігаційно-гідрографічному забезпеченню діяльності Військово-Морських Сил Збройних Сил України й Державної прикордонної служби України.

Після закінчення курсу учасники отримають сертифікати.

Нагадаємо, нещодавно онлайн-підготовку на курсах від Морського картографічного навчального центру Гідрографічної служби Сполученого королівства Великої Британії та Північної Ірландії (UK HYDROGRAPHIC OFFICE, UKHO) пройшли фахівці-картографи.

Повідомляє Держгідрографія.