Іспанія підтвердила обмеження судноплавства Росією в районі мису Тарханкут

Про це повідомив директор Українського інституту морського права і безпеки, Богдан Устименко у соцмережі.

“Ми всі пам‘ятаємо, що РФ обмежила абсолютно незаконно судноплавство в українському морі навколо Кримського півострову. Росія заборонила плавання в трьох «червоних зонах» (на схемі 1) для наших та усіх інших військових кораблів та інших державних суден (наприклад, гідрографічних та тих, що займаються пошуково-рятувальними операціями).

Але найбільш поганим в цій історії є те, що Іспанія, яка є Координатором району морського географічного району NAVAREA ІІІ, до якого відноситься Середземне, Чорне та Азовське моря, фактично частково надала цій «хотєлкє» Росії статусу міжнародної та офіційно оголосила на рівні всього географічного району про те, що одна з трьох зон, в яких РФ обмежує судноплавство, а саме: навпроти мису Тарханкут, є обмеженою для судноплавства, як того хотіла Росія.

Більше того, іспанців навіть не зупинила та обставина, що станція Новоросійськ, з якої Міністерство оборони РФ зробило оголошення згаданого обмеження для судноплавства, не мала права цього робити. Море навпроти мису Тарханкут – зона відповідальності Одеської станції (схема 2).

Відповідне повідомлення іспанського координатора також можна знайти доданим до цього посту.” – йдеться у повідомленні.