Більше ніж 900 митників пройде тестування на благонадійність, – Держмитслужба

У вівторок, 20 квітня, о 9-00 розпочалось тестування посадових осіб митної служби з питань кваліфікації та благонадійності по всіх регіонах України.

Тестування посадових осіб митних органів – це один з ключових етапів кадрової складової реформи митниці, що реалізується Міністерством фінансів України та Державною митною службою. Кожен зі співробітників територіальних органів Держмитслужби протягом одного дня пройде три тести:

  • на рівень знань митного та антикорупційного законодавства;
  • на загальні здібності (зокрема, абстрактне, числове, вербальне мислення);
  • тестування на благонадійність.

«У процесі трансформації митниці багато уваги приділяється її діджиталізації та технічному оснащенню. Водночас не менш важливим є високий рівень професіоналізму та доброчесності співробітників Держмитслужби, що є візитівкою держави перед українським та міжнародним бізнесом. Довіра бізнесу до митниці є основним критерієм успішної реалізації реформи.

Реформування Держмитслужби – це передусім побудова ефективної моделі здійснення заходів державної митної політики, впровадження кращих світових практик, удосконалення та спрощення існуючих процедур, налагодження процесів інституціонального оновлення та розвитку», – наголошує заступник Міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.

В перший день тестування мають пройти більше ніж 900 митників, це 10% від всієї кількості тих, хто має бути протестований. Так, найбільша кількість митників зможе в перший день пройти тестування на Одеській митниці Держмитслужби – 116 посадових осіб, на другому місці – Київська митниця Держмитслужби, м. Київ – 88 посадових осіб.

Загальна кількість митників, що мають пройти тестування згідно з планом-графіком проекту, – більше ніж 9000 осіб. Тривалість проекту з тестування буде відрізнятись для кожного з територіальних органів Держмитслужби в залежності від кількості персоналу та технічних можливостей проведення тестування із суворим дотриманням всіх протиепідемічних заходів. Найдовше тестування буде проходити на Закарпатській митниці Держмитслужби – 19 робочих днів.

Після проходження тестування всі співробітники Митниці будуть зараховані у Єдину юридичну особу Держмитслужби на контрактній основі із випробувальним терміном у 6 місяців, перебіг якого залежатиме від результатів тестування.

«В цьому році в рамках контракту нам вдалось збільшити у півтори раза рівень базової заробітної плати. Це тільки перший крок, ми плануємо вивести рівень заробітної плати рядового інспектора на еквівалент 1000 – 1500 доларів на місяць», – запевнив Голова Державної митної служби Павло Рябікін.

Але в планах реформи й посилення контролю за здійсненням діяльності через регулярні перевірки на доброчесність  та широкий перелік  інших механізмів, які дозволять – за умовами контракту – звільняти співробітників за корупційні правопорушення.

Відповідальність за прозорість та неупередженість проходження тестування на місцях нестимуть члени комісій, що утворені в регіонах з числа посадових осіб митних органів, які попередньо успішно пройшли тестування на благонадійність. Також до роботи в комісіях залучені, за згодою, представників міжнародних організацій та проектів міжнародної технічної допомоги як незалежні спостерігачі. Експертну й організаційну підтримку в реалізації проекту надають Національне агентство України з питань державної служби, Посольство США та Представництво Міжнародної Організації з Міграції в Україні, а також експерти Консультативної місії Європейського Союзу в Україні (EUAM), Програма Європейського Союзу з підтримки управління державними фінансами в Україні (EU4PFM), Команди підтримки реформ при Міністерстві фінансів України та Державній митній службі України.