Росія направила 50 літаків Су-25 до Криму, тренувати ракетні пуски і бомбометання по морських цілях

Екіпажі Су-25см3 авіаційної частини 4-ї армії ВПС і ППО Південного військового округу (ЮВО), що базується в Ставропольському краї, здійснили переліт на оперативні аеродроми Криму.

Про це повідомила прес-служба Південного військового округу.

У свою чергу ескадрилья Су-25см3 об’єднання ВПС і ППО ЮВО з військового аеродрому в Криму перебазований на полігон Ашулук в Астраханську область в рамках контрольної перевірки за зимовий період навчання.

Всього в заходах бойової підготовки залучено понад 50 літаків оперативно-тактичної авіації об’єднання ВПС і ППО і морської авіації Чорноморського флоту.

В ході планових льотних тактичних навчань екіпажам винищувачів Су-27СМ, Су-30СМ і бомбардувальників Су-24М, Су-25см3 і Су-34 належить виконати ракетні пуски і бомбометання по морських цілях, льотний склад повинен підтвердити здатність виконання польотів в складних метеоумовах, а також польотів на гранично низькій висоті над водною поверхнею.

Крім того, льотчики двох об’єднань виконують завдання по супроводженню корабельних ударних груп і діям в складі розвідувальних ударних комплексів при забезпеченні безпеки в акваторії Чорного моря.

Контрольна перевірка військ ЮВО за зимовий період проводиться за затвердженим планом підготовки на 2021 рік. У ній беруть участь війська всіх об’єднань округу, в тому числі Чорноморського флоту і Каспійської флотилії. Комісіями вищих органів військового управління також буде перевірена укомплектованість і забезпеченість військ, їх здатність виконати нормативи, встановлені вимогами бойової і оперативної підготовки.

Також повідомляєсять про навчання в Каспійському морі.

В ході планової контрольної перевірки за зимовий період навчання з військовослужбовцями інженерно-саперних підрозділів Каспійської флотилії (КФЛ) пройшло тактико-спеціальне навчання зі знешкодження вибухових пристроїв, встановлених умовним противником в прибережній зоні Каспійського моря.

Військовослужбовці виконали інженерну розвідку місцевості на морському узбережжі і в воді, потім здійснили пошук і знешкодження встановлених протитанкових і протидесантних хв в прибережній смузі. При виконанні навчально-бойових завдань військові інженери флотилії використовували спеціальні індукційні підводні міношукачі «МІО».

Також інженерно-саперні підрозділи забезпечили висадку морського десанту Кфл і відпрацювали протидесантних підготовку на морському узбережжі. Особовий склад виконав нормативи з мінування ділянок місцевості передбачуваної висадки десанту умовного противника, за максимально короткий час військовослужбовці встановили різні види хв на ділянці берегової зони протяжністю близько 800 метрів.

Крім того, інженерно-саперні підрозділи виконали завдання за проробляє проходів в мінно-вибухових загородженнях на березі і у воді, підготували і накреслили шляхи для висадки передбачуваного морського десанту.

Всього до навчання залучалися близько 250 військовослужбовців інженерно-саперних підрозділів Кфл, було задіяно понад 30 одиниць військової і спеціальної техніки.