ПРМТУ вимагає провести службову перевірку щодо листа Морської адміністрації до Міжнародної морської організації (IMO)

ПРМТУ отримано інформацію, що Морською адміністрацією на адресу Міжнародної морської організації (далі – ІМО) надіслано лист про начебто «початок реалізації експерименту з видачі морякам кваліфікаційних документів в електронному форматі», а також про направлення ІМО зразків кваліфікаційних документів моряків, що містять QR-код.

ПРМТУ звертає увагу моряків та крюінгових компаній на наступне:

1. Технічний опис бланків кваліфікаційних документів моряків та їх зразки чітко визначені нормативно-правовими актами та не передбачають розміщення QR-коду або будь-яких інших графічних зображень.

2. Реалізація Морською адміністрацією будь-якого «експерименту» без внесення змін до нормативно-правових актів має ознаки перевищення посадовими особами Морської адміністрації своїх повноважень.

3. Усі кваліфікаційні документи моряків повинні виготовлятися на бланках, які мають спеціальні елементи захисту. Такі документи мають бути засвідчені особистим підписом капітана морського порту, що видає документ, особистим підписом моряка – власника документу та завірені «мокрою» печаткою капітана морського порту.

4. Функціонування так званого сервісу «Електронний кабінет моряка» здійснюється без будь-якого нормативно-правового забезпечення та захисту персональних даних моряків.

5. Поширення листа Морської адміністрації супровідним листом ІМО у жодному разі не означає надання цією організацією дозволу на розміщення на бланках кваліфікаційних документів моряків України QR-коду або будь-яких інших графічних зображень, а також не надає право Морській адміністрації використовувати бланки, які за своїми технічними характеристиками та формою не відповідають законодавству України.

6. Разом із тим, направлення Морською адміністрацією листа, який фактично містить недостовірну інформацію, морським адміністраціям інших держав є грубим порушенням зобов’язань України, визначених Конвенцією ПДНВ-78, з поправками.

6 квітня 2021 року ПРМТУ зверталася із запитом до Міністерства інфраструктури та Морської адміністрації щодо надання офіційної позицій цих уповноважених органів влади щодо неприпустимості використання бланків кваліфікаційних документів моряків, які не відповідають вимогам законодавства України.

ПРМТУ наголошує, що поточне грубе порушення Морською адміністрацію вимог законодавства України стало можливим через бездіяльність Міністерства інфраструктури України та незабезпечення своєчасного реагування на наявні факти видачі морякам фактично фіктивних кваліфікаційних документів.

ПРМТУ вимагає невідкладно провести службову перевірку стосовно факту направлення Морською адміністрацію офіційного листа до Міжнародної морської організації, а також фактів видачі морякам-громадянам України кваліфікаційних документів, при видачі яких використані бланки, які не відповідають встановленим технічним вимогам.

Нагадаємо, раніше Ukrainian Seafarrers Union оприлюднив документи Міжнародної Морської організації з цього приводу.