(ВІДЕО) Вийшов фільм “Битва за Атлантику” про морські битви Першої Світової

Вийшов документальний фільм від 24 каналу про морські битви Першої Світової Війни «Битва за Атлантику».

Про це повідомляє Мілітарний.

У декілька серійному документальному фільмі розповідається як під час Першої світової війни Німеччина кинула виклик Великій Британії у боротьбі за панування на просторах Атлантичного океану.

Першочерговим завданням було порушити морські комунікацій Англії, яка залежала від імпорту провіанту, зброї та боєприпасів.

Кінець XIX століття був золотим часом для Німецької Імперії. Другий Рейх докладав неймовірних зусиль, щоб не пасти задніх серед інших імперій старого світу. У 1900 році затвердили морську програму.

Вільгельм ІІ переконав Рейхстаг профінансувати створення німецького флоту. За 15 років імперія повинна була мати 38 лінійних кораблів, стільки ж легких крейсерів і 14 броненосців.

Міністр військово-морських справ Альфред фон Тірпіц був переконаний, що сильний лінійний флот дасть Німеччині шанси перемогти головну перешкоду в боротьбі за світове панування – Велику Британію.

Гордістю Німеччини стали новенькі дредноути, що у перекладі означає “безстрашні”. Це нове покоління кораблів, яке перейшло із парових машин на турбінні двигуни. Будуючи їх, керувалися правилом “all-big-gun”, тобто основна корабельна артилерія була єдиного великого калібру – 280 міліметрів і більше.

Така концепція виникла під впливом кількох факторів:

  • дистанції морських боїв зростали;
  • орієнтиром для стрільби на далеку відстань були сплески води від снарядів.

Гігантські броненосці стали справжньою грозою морів початку ХХ століття. Окрім гармат, на покладі дредноутів були перші торпедні апарати.

Детально про це у першій частині:

У другій частині документального серіалу розповідаються, після того як союзники замкнули основні сили німецького надводного флоту у Північному морі, всі надії у Битві за Атлантику Другий Рейх покладав на підводників.

31 травня 1916 року розпочалася найбільша морська битва Першої світової війни.

Більше – у другій серії: