(Оновлюється) Росія закрила прохід Керченською протокою для іноземних військових та державних суден
Вчорашня інформація Андрія Цаплієнко про перекриття Керченської протоки отримала часткове документальне підтвердження.

Відповідний припис капітана порта Новоросійськ оприлюднив у соцмережі Борис Бабін. Офіційне причина – проведення навчань.
 
“РФ наразі не перекриває протоку для комерційного судноплавства.
Але при цьому вона офіційно протиправно перекрила з 24 квітня та по жовтень 2021 р. протоку для “іноземних військових та державних суден” що прямують з Азову та в Азов.
Тобто це ВМС та морська охорона України, а також гідрографія, митники, рибоохорона (ця частина більш теоретично, бо такі судна там давно не з’являлися) й так далі.
Так саме “заборона” стосується будь-якої третьої країни.
РФ тим самим грубо порушила Конвенцію ООН з морського права 1982 року та водночас учергове показала, що двосторонній договір 2003 року щодо Азову насправді є нікчемним.” – повідомив він.

 
МЗС України зробило заяву у зв’язку із обмеженням Російською Федерацією свободи судноплавства в Чорному морі.
 

“Російська Федерація оголосила про закриття з наступного тижня до жовтня 2021 року частини акваторій Чорного моря в напрямку Керченської протоки для військових кораблів та державних суден інших країн під приводом військових навчань.

Такі дії Російської Федерації є черговою спробою в порушення норм і принципів міжнародного права узурпувати суверенні права України як прибережної держави, оскільки саме Україна наділена правами регулювати судноплавство в цих акваторіях Чорного моря.

Також цей крок є грубим порушенням права на свободу судноплавства, гарантованого Конвенцією ООН з морського права. Відповідно до Конвенції, Російська Федерація не повинна перешкоджати або заважати транзитному проходу через міжнародну протоку до портів в Азовському морі.

На тлі триваючого нарощування своєї військової присутності вздовж кордону з Україною на суходолі, Росія пішла на посилення ескалації в морі. Вона перекидає військові кораблі з Каспійського моря і посилює свій військовий потенціал в Азово-Чорноморському регіоні, а також, попри відсутність правових підстав, вирішила закрити цю акваторію для військових кораблів інших держав, зокрема України.

Поведінка російської сторони вказує на відсутність будь-яких намірів з її боку відмовитись від продовження агресії проти України з використанням військових та гібридних методів.

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із цими діями Російської Федерації та вимагає негайно скасувати рішення про незаконне закриття окремих акваторій Чорного моря.

Закликаємо міжнародних партнерів посилити політико-дипломатичний тиск на державу-агресора з метою скасування рішення про закриття акваторії та припинення ескалації у Азово-Чорноморському регіоні.” – йдеться у повідомленні.