ВМС України долучаться до міжнародних навчань «Дайв-2021»

В Одесі відбулась початкова та головна конференція (об’єднаний захід) з планування багатонаціонального протимінного водолазного навчання «Дайв-2021». Захід тривав у форматі онлайн-зустрічі.

Про це повідомляє АрміяInform.

Під час конференції учасниками було обговорено загальну концепцію навчань і попередній склад сил та засобів, що планується залучити від держав-учасниць.

Нині свою участь у навчанні підтвердили п’ять країн: Румунія, Грузія, Болгарія, США та Україна. Загалом серія навчань «Дайв» проводиться з 2011 року. Раніше Україна брала у ньому участь лише як спостерігач.

Цього року  сили та засоби ВМС ЗС України вже братимуть безпосередню  участь у навчанні «Дайв-2021». Зокрема, сплановано участь пошуково-рятувального судна «Олександр Охрименко» та зведеного водолазного підрозділу у складі до 30 осіб.

Ключовим моментом навчання стане обмін досвідом у здійсненні водолазних спусків для пошуку й знешкодження вибухонебезпечних предметів під водою, а також щодо підривних та інших підводних робіт. Тому маємо чудову нагоду покращити вишкіл наших водолазів, − розповіла учасниця конференції від Командування ВМС ЗС України капітан-лейтенант Оксана Сторожук.

Проведення навчання «Дайв-2021» заплановано на серпень цього року в місті Констанца, Румунія.