Український екіпаж судна ALBATROS GUARD VSL затримали за перевезення 18 тонн гашишу в Іспанії

Про це повідомила Профспілка працівників морського транспорту України (ПРМТУ).

В кінці минулого тижня в Профспілку працівників морського транспорту України звернулися родичі трьох українських моряків, затриманих 27 березня 2021 року в Іспанії. Троє українців являли собою екіпаж судна ALBATROS GUARD VSL, який був затриманий в ході спецоперації з протидії наркотрафіку в 170 милях на південний схід від острова Гран-Канарія (Канарські острови, Іспанія).

На борту затриманого судна було виявлено вантаж наркотичної речовини (гашиш), вага якого, як повідомляється, досягає 18 тонн.

За інформацією родичів, в лютому цього року українці вирушили на роботу на 27-метрове судно ALBATROS GUARD VSL під панамським прапором. Вийшовши на зв’язок з сім’ями 7 квітня, моряки повідомили, що незадовго до арешту, коли ALBATROS GUARD VSL знаходився в морі, до нього підійшло інше невідоме судно, з якого на його борт були скинуті мішки з невідомим вантажем. Після чого екіпажем ALBATROS GUARD VSL було отримано розпорядження його власника – прийняти вантаж на борт і доставити в порт. За словами моряків, про характер вантажу команді відомо не було.

Затримання судна ALBATROS GUARD VSL і громадян України передувала оперативна робота, яка велася протягом 4 місяців відповідними службами Іспанії, в зв’язку з підозрами щодо можливого використання судна ALBATROS GUARD VSL для перевезення наркотичних речовин. За інформацією компетентних органів Іспанії, на початковому етапі операції шляхом повітряного спостереження були зафіксовані переміщення рибальського судна ALBATROS GUARD VSL, яке 7 грудня вийшла з порту Ден Овер (Нідерланди) і проходило біля узбережжя автономної області Галісія. За результатами проведеного аналізу характеристик судна, недавню зміну власника, а також відсутність рибальського спорядження, судно було віднесено до категорії підозрілих. Протягом декількох місяців розвідувальні служби здійснювали спостереження за судном.

Отримавши звернення родичів затриманих українців, ПРМТУ негайно звернувся до Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України та Посольство України в Королівстві Іспанія з проханням посприяти затриманим в частині забезпечення їх прав, надання належної їм захисту і представництва інтересів. Департамент консульської служби повідомив, що справа перебуває на особливому контролі Посольства України в Королівстві Іспанія, зокрема, Надзвичайного і Повноважного Посла України в Королівстві Іспанія Сергія Погорельцева, і буде докладено всіх необхідних зусиль для встановлення істини і належного захисту наших громадян.

В даний час затримані українці перебувають в пенітенціарному закладі «Сальто де Негро» в Лас-Пальмасі в очікуванні суду.

Профспілка працівників морського транспорту України неодноразово застерігав моряків: щоб не стати учасником протиправної діяльності, розглядаючи пропозиції про роботу на судах і яхтах, перевірте судно, на якому пропонують роботу; уважно прочитайте трудовий договір; не підписуйте трудовий договір при наявностей будь-яких сумнівів щодо судна або компанії-роботодавця.

Нагадуємо, що ви завжди можете звернутися за консультацією, як в Профспілка, так і в Морський інформаційний центр ПРМТУ, створений за підтримки МЗС України.

У випадках, якщо вже на судні вам стало відомо, що воно задіяно в протиправній діяльності (перевозить нелегальних мігрантів, заборонені законом вантажі, займається контрабандою та ін.), негайно повідомте про це капітана / компанію (якщо вважаєте, що вони не мають відношення до цієї діяльності), повідомте компетентні органи (портова влада, берегову охорону, компетентні органи держави прапора судна), а також проінформуйте посольство України у відповідній країні.

Тільки своєчасне реагування може врятувати вас від суворого покарання за співучасть. Пам’ятайте, що, будь-яке законодавство виключно жорстоко по відношенню до осіб, які беруть участь в подібній діяльності.
Якщо вам дороги ваші життя, здоров’я і майбутнє ваших родин, не піддавайте себе невиправданому ризику – не погоджуйтеся на обіцяні «легкі» гроші, отримані незаконним шляхом