Сполучені Штати розглядають можливість відправити військові кораблі у Чорне море для підтримки України

Сполучені Штати розглядають можливість відправити військові кораблі у Чорне море протягом найближчих кількох тижнів в знак підтримки України на тлі посиленої військової присутності Росії на східному кордоні України, заявив представник оборони США CNN у четвер.

Військово-морські сили США регулярно чергують у Чорному морі, але направлення військових кораблів зараз направить Москві конкретне повідомлення, що США пильно стежать за ними, сказав чиновник.

США повинні повідомити про свій намір увійти в Чорне море за 14 днів згідно з Конвенцією 1936 року, яка передбачає контроль Туреччини над чорноморськими протоками. Невідомо, чи повідомлення вже надіслано.

Також представник оборони заявив, що ВМС продовжують здійснювати польоти розвідувальних літаків у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем для моніторингу російської військово-морської діяльності та пересування військ у Криму.

Хоча США не вважають накопичення російських сил позицією для наступальних дій, чиновник сказав CNN, що “якщо щось зміниться, ми будемо готові відповісти”. Нинішня оцінка полягає в тому, що росіяни проводять навчання, а розвідка не повідомила щодо подальших дій військових, сказав чиновник, але зазначила, що вони добре знають, що все може змінитися в будь-який час.

Адміністрація Байдена та міжнародне співтовариство висловили занепокоєння з приводу зростаючої напруженості між Україною та Росією. Останніми тижнями президент Джо Байден, державний секретар Тоні Блінкен, міністр оборони Ллойд Остін, голова Об’єднаного комітету Марк Міллі та радник з питань національної безпеки Джейк Салліван розмовляли зі своїми українськими колегами.

“Ми стурбовані недавньою ескалацією російських агресій на сході України, включаючи достовірні повідомлення про переміщення російських військ на кордонах України та в окупованому Криму”, – заявила на цьому тижні речник Держдепу Нед Прайс.

“Ми попросили Росію пояснити ці провокації, але найголовніше те, що ми прямо показали нашим українськими партнерам  нашу підтримку”, – сказав він.