- Деталі
- Категорія: Порт
- Опубліковано: Середа, 07 квітня 2021, 14:55
- Перегляди: 5
7 квітня 2021 року в Одеському морському порту з ознайомчим візитом побувала група підприємців пакистанського міста Мардан, яку очолювали голова торгово-промислової палати названого міста пан Шах Захір та голова Українсько-Пакистанського Товариства дружби і ділового співробітництва пан Ефтехар Хатак. В порту з гостями зустрілися начальник Одеської філії ДП «Адміністрація морських портів України» (ОФ ДП «АМПУ») Максим Лапай та заступник начальника ОФ ДП «АМПУ» з операційної діяльності Денис Карпов.
Візит відбувся на прохання пакистанської сторони у рамках заходів двостороннього ділового форуму, які проходили он-лайн та оф-лайн у Києві і Одесі з 30 березня по 7 квітня включно.
У першій частині зустрічі представники адміністрації порту влаштували для пакистанської делегації презентацію виробничих можливостей Одеського морського порту та охарактеризували просування чотирьох інвестиційних проектів, які наразі реалізує ДП «АМПУ» разом з інвесторами. Мова йшла головним чином про будівництво і розширення потужностей з перевалки масових вантажів порту – контейнерів, зернових та металопродукції.
Пакистанська сторона, у свою чергу, розповіла про економічні можливості адміністративного округу Мардан, жителі якого спеціалізуються на виробництві сільгосппродукції, у першу чергу цитрусових.
– Останнім часом зростає динаміка міжрегіонального і міжгалузевого співробітництва, які створюють основу для розширення безпосередніх контактів між діловими колами окремих регіонів наших країн, – наголосив у своєму слові пан Шах Захір. – Щоб досягти результатів у цьому напрямку, був організований ряд двосторонніх зустрічей тут в Україні і ми щиро вдячні адміністрації Одеського морського порту за надану можливість познайомитися з одним з найбільш потужних транспортних вузлів Одеського регіону.
М. Лапай у своєму виступі зазначив, що через причали Одеського морського порту періодично відправляються до Пакистану експортні суднові партії металопродукції та зернових. Окрім того, у порту перевалюються контейнерні вантажі які слідують до, або з Пакистану.
– Ми завжди готові стати надійною ланкою нових торговельно-транспортних зв’язків, які виникатимуть як завдяки міждержавним угодам, так і безпосередньо під час особистих контактів між діловими колами Одеського регіону і адміністративним округом Мардан, – запевнив насамкінець переговорів М. Лапай.
Візит делегації міста Мардан до Одеського порту завершився екскурсією по території підприємства.
Довідково:
З травня 2012 р. розпочала свою діяльність Спільна ділова рада між Українською торгово-промисловою палатою та Федерацією торгово-промислових палат Пакистану.
Протягом кількох останніх років у торговельно-економічній співпраці між Україною і Пакистаном намітилися позитивні тенденції. Так, за даними Державної служби статистики України, у 2019 р. товарообіг з Пакистаном склав 140,5 млн. дол., а в наступному році цей показник піднявся до позначки 411,814 млн. дол. США. При цьому обсяг українського експорту становив 331,096 млн. дол. (зростання на 525,7% порівняно до 2019 р.).
Україна експортує до Пакистану овочі та зернові культури (81 %), чорні метали (8,8%), котли та машини (6,5%), продукцію харчової промисловості (2%). Пакистан постачає до нашої країни текстиль (39,4%), одяг (9,8%), рис (8,7%), їстівні плоди та горіхи (8,4%), бавовну (7,3%).
Пакистан був однією з перших країн світу, яка визнала незалежність держави Україна.