Мінінфраструктури та ДП «МТП «Чорноморськ» відстояли право власності на державні активи контейнерного терміналу

31 березня 2021 року Північний апеляційний господарський суд, задовольнивши апеляційні скарги ДП «МТП «Чорноморськ» та Мінінфраструктури, за участю Київської міської прокуратури, скасував рішення суду першої інстанції та відмовив у визнанні права власності Приватного підприємства «Контейнерний термінал Іллічівськ» на частку в майні, яке є державною власністю та закріплене на праві господарського відання за ДП «МТП «Чорноморськ». Про це повідомляє прес-служба профільного міністерства.

Зокрема, наголошується, що Постанова Північного апеляційного господарського суду від 31 березня 2021 року не дозволить незаконно вивести з державної власності об’єкти нерухомості, закріплені за ДП «МТП «Чорноморськ», що є частиною контейнерного терміналу Чорноморського порту.

«Успішний захист прав державної власності в суді забезпечить збереження інвестиційної привабливості ДП «МТП «Чорноморськ» з огляду на підготовку до здійснення проєктів державно-приватного партнерства (ДПП) в порту Чорноморськ (зокрема мова йде про концесію першого та контейнерного терміналів ДП «МТП «Чорноморськ»), – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, міністерство інфраструктури та ДП «Адміністрація морських портів України» за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку і Міжнародної фінансової корпорації здійснюють підготовку до реалізації проєкту ДПП щодо першого та контейнерного терміналів ДП «МТП «Чорноморськ». Наразі консультанти завершують роботу над попереднім техніко-економічним обґрунтуванням цього проєкту ДПП. Очікується, що внаслідок успішного здійснення концесійного проєкту, у порт «Чорноморськ» може бути залучено близько 100 мільйонів доларів інвестицій. Проєкт концесії першого та контейнерного терміналів ДП «МТП «Чорноморськ» входить до Переліку пріоритетних для держави інвестиційних проєктів до 2023 року, затвердженого Кабінетом Міністрів України. Очікується, що концесійний конкурс стосовно проєкту концесії першого та контейнерного терміналів ДП «МТП «Чорноморськ» буде оголошено до кінця 2021 року.

Повідомляє Чорноморський морський порт