Мінінфраструктури та порт «Чорноморськ» відстояли право власності на державні активи контейнерного терміналу

31 березня 2021 року Північний апеляційний господарський суд, задовольнивши апеляційні скарги ДП «МТП «Чорноморськ» та Мінінфраструктури, за участю Київської міської прокуратури, скасував рішення суду першої інстанції та відмовив у визнанні права власності Приватного підприємства «Контейнерний термінал Іллічівськ» на частку в майні, яке є державною власністю та закріплене на праві господарського відання за ДП «МТП «Чорноморськ».

Постанова Північного апеляційного господарського суду від 31 березня 2021 року не дозволить незаконно вивести з державної власності об’єкти нерухомості, закріплені за ДП «МТП «Чорноморськ», що є частиною контейнерного терміналу Чорноморського порту.

Успішний захист прав державної власності в суді забезпечить збереження інвестиційної привабливості ДП «МТП «Чорноморськ» з огляду на підготовку до здійснення проєктів державно-приватного партнерства (ДПП) в порту Чорноморськ (зокрема мова йде про концесію першого та контейнерного терміналів ДП «МТП «Чорноморськ»).

Мінінфраструктури та ДП «Адміністрація морських портів України» за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку і Міжнародної фінансової корпорації здійснюють підготовку до реалізації проєкту ДПП в рамках першого та контейнерного терміналів ДП «МТП «Чорноморськ».

Наразі консультанти завершують роботу над попереднім техніко-економічним обґрунтуванням проєкту ДПП в рамках першого та контейнерного терміналів ДП «МТП «Чорноморськ». За результатами дослідження Мінінфраструктури прийматиме рішення щодо доцільності підготовки техніко-економічного обґрунтування. Очікується, що внаслідок успішного здійснення концесійного проєкту у порту Чорноморськ може бути залучено близько 100 млн доларів інвестицій.

Міністерство інфраструктури України і надалі докладатиме зусиль та вживатиме всіх необхідних заходів для забезпечення ефективного управління об’єктами державної власності, захисту порушених прав на майно та збереження цілісності активів ДП «МТП «Чорноморськ». 

Проєкт концесії першого та контейнерного терміналів ДП «МТП «Чорноморськ» входить до Переліку пріоритетних для держави інвестиційних проєктів до 2023 року, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Очікується, що концесійний конкурс стосовно проєкту концесії першого та контейнерного терміналів ДП «МТП «Чорноморськ» буде оголошено до кінця 2021 року.