Законопроект №4416 щодо діяльності індустріальних парків один з пріоритетних – голова Верховної Ради

Україна зосереджена на подоланні економічних наслідків, спричинених пандемією коронавірусу, та цінує кожного інвестора. Про це сказав Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков під час зустрічі з представниками Американської торговельної палати в Україні.

Повідомила Прес-служба Апарату Верховної Ради України.

“Майже всі держави світу зосереджені на збереженні того, що в них є в економічному плані, а також на залученні додаткових ресурсів, додаткових інвесторів до своїх держав.
Україна так само  буде йти цим шляхом. Ми цінуємо кожного інвестора, який приходить до України”, – сказав Дмитро Разумков.

Він додав, що інвестиції сприяють створенню робочих місць та допомагають долати виклики, які
стоять перед державою.

За словами Голови Парламенту, Верховна Рада в умовах COVID-19 розглянула низку законопроектів, пов’язаних з підтримкою бізнесу. Зокрема, нещодавно був ухвалений Закон «Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями», на розгляді перебуває законопроект №4416 щодо діяльності індустріальних парків.

Він зазначив, що для подолання економічних наслідків пандемії в Україні має бути спільна робота на рівні як центральної, так і місцевої влади, а також співпраця з представниками бізнесу.

“Саме бізнес сплачує податки, наповнює бюджет і допомагає пройти ті випробування, які сьогодні є перед нами. Держава повинна допомагати бізнесу, створювати такі умови, щоб бізнес розвивався. І закордонні інвестори, яких ви сьогодні представляєте, і місцевий бізнес”, – заявив Голова Парламенту.

Дмитро Разумков наголосив, що для залучення інвесторів ключовим є передбачуване податкове законодавство та забезпечення верховенства права в державі. “Зі свого боку ми будемо в цьому питанні рухатися, зокрема, і завдяки конструктивному діалогу на рівні комітетів”, – додав він.

Разом із тим, Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев зазначив, що Парламент активно працює над законодавством, спрямованим на детінізацію економіки. Одним із ключових питань є законопроект, що передбачає податкову амністію.

За його словами, Комітет на наступному засіданні планує розглянути питання щодо комісій інтерчейндж та еквайринг, опрацьовуються законопроекти про фінансові послуги, щодо страхування, про кредитні спілки, про Національну комісію цінних паперів та фондового ринку.

“Ми розуміємо, що податкове стимулювання, яким би воно не було хорошим, – це не основний аргумент на користь інвестування в Україну. Основним аргументом залишається верховенство права. Судова реформа повинна бути рушієм в утвердженні цього принципу в нашій державі”, – сказав Данило Гетманцев.

Своєю чергою Голова Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха наголосив, що законопроект, який передбачає створення інституту бізнес-омбудсмена, є одним із ключових для його Комітету. За його словами, законопроект може бути ухвалений вже до літа.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький подякував міжнародним партнерам, які допомогли Україні створити прозору систему медичних закупівель. Він також повідомив, що планується внесення до Верховної Ради нової редакції Закону про ліки і лікарські засоби.

Президент Американської торгівельної палати Андрій Гундер подякував за зустріч та діалог між представниками бізнесу та Верховною Радою. “Наступного року виповниться 30 років, як Американська торгова палата працює в Україні. Українська Палата – найбільша з усіх в Європі. Ми завжди раді діалогу, і відкритості парламентарів.
Ми – як голос бізнесу. Компанії, які повірили в Україну, є амбасадорами, які розповідають іншим, що відбувається в Україні”, – зазначив Андрій Гундер.