10 контрабандистів, 100 митників та 68 компаній потрапили під санкції РНБО України

У Раді нацбезпеки й оборони України оприлюднили перелік з топ-10 українських контрабандистів, проти яких ввели санкції 2 квітня.

Про це повідомив УП співрозмовник в РНБО.

Окрім цих людей, санкції ввели проти 68 компаній, пов’язаних з ними. Окремо під санкції попали 11 російських компаній включно із Росспівробітництвом.

Перелік контрабандистів:

 • Іван Бокало (зареєстрований – Львів)
 • Валерій Пересоляк (село Минай Закарпатської області, президент футбольного клубу “Минай”)
 • Юрій Кушнір (село Старий Вовчанець Чернівецької області)
 • Олександр Єрімічук (Чернівці)
 • Орест Фірманюк (Виноградів Закарпатської області)
 • Вадим Альперін (Одеса)
 • Олександр Чудаков (Одеса)
 • Віктор Шерман (Одеса)
 • Олександр Кравченко (Одеса)
 • Володимир Дідух ((львівський кримінальний авторитет, відомий за прізвиськом “Вова Морда”)
 • Також Наказом відсторонено 17 (керівників митниць та митних постів з 8-ми митниць). Про це повідомив журналіст Плинський у соцмережі. Трохи згодом інформацію підтвердила прес-служба Митниці.

  На підставі листа УВБ відсторонено:
  Одеська – 22 працівника;
  Закарпатська – 23 працівника;
  Київська – 8 працівників;
  Волинська – 23 працівника;
  Галицька – 46 працівників;
  Буковинська – 3 працівника.

  Також рішення РНБО прокоментував голова СБУ Ю.Баканов. Відповідне повідомлення оприлюднено на сайті СУБ.

  За матеріалами Служби безпеки України буде вжито низку заходів щодо припинення діяльності контрабандних угрупувань, до яких входять як юридичні, так і фізичні особи. Відповідні рішення, ґрунтуючись на даних СБУ, прийняла сьогодні Рада національної безпеки і оборони України.

  «Служба безпеки чудово розуміє наскільки важливою для держави є боротьба з контрабандою. Саме тому ми приділяємо їй особливу увагу. І результати роботи це підтверджують. Так, протягом 2020-го та двох місяців 2021-го року за матеріалами СБУ вилучено предметів контрабанди та порушень митних правил на 534 млн гривень», – заявив Іван Баканов.

  Він зазначив, що також за матеріалами СБУ було накладено понад 138 млн штрафів, а порушникам було донараховано більш ніж 2,7 млрд гривень митних платежів.

  «Тобто ми спостерігаємо відчутний економічний ефект від діяльності СБУ за цим напрямом», – підкреслив Іван Баканов.

  Загалом було знешкоджено 3 організованих злочинних угруповання, що займались саме контрабандною діяльністю, розпочато 87 кримінальних проваджень, а 52 особи засуджено.

  Серед резонансних прикладів:

  припинено діяльність злочинної групи на Харківщині, яка організувала масштабне постачання до РФ військової продукції вітчизняних оборонних підприємств для авіатехніки;

  спільно з Євроюстом, Європолом і правоохоронцями із Франції, Польщі та Словаччини припинено діяльність міжнародного угруповання, яке спеціалізувалося на виготовленні й контрабанді стероїдів;

  виявлено 7 великих партій кокаїну в порту «Південний» тощо.

  Окремий напрям роботи – протидія корупції саме на митному кордоні. Тут протягом 2020-2021 років СБУ відкрила 82 досудових розслідування. 109 посадовим особам повідомлено про підозру, 20 – уже засуджено.

  «Іде системна робота. Адже загрози національній безпеці, пов’язані з контрабандою, «б’ють» не тільки по надходженням до державного бюджету. У випадку з наркотиками та зброєю – це в першу чергу безпека громадян», – додав голова СБУ.