Азовський судноремонтний завод вбачає в діях ФДМУ ризик затягування процесу передачі державного майна

23 березня 2021 року Азовський судноремонтний завод (ТОВ “СРЗ”) взяв участь у нараді з Фондом державного майна щодо обговорення подальшої процедури передачі цілісного майнового комплексу «АСРЗ».

Про це повідомили в прес-службі ТОВ “СРЗ”.
Також у нараді взяли участь представники Служби безпеки України. ТОВ “СРЗ” повідомило, що працює до кінця березня 2021 року і після цього зберігання державного майна буде під загрозою, оскільки буде відсутнє фінансування енергопостачання, про що були повідомлені відповідні контролюючі органи.

ТОВ “СРЗ” виконало усі раніше погоджені умови Фонду державного майна України і надало доступ до ЦМК “АСРЗ”. На попередній нараді від 26.02.2021 року було затверджено строк підписання акту приймання-передачі ЦМК АСРЗ до 15.03.2021 року, але наразі цей процес все ще не завершений. Крім того, на останній нараді ФДМУ було вирішено додатково долучити до процесу передачі майна Державну аудиторську службу України для фіксування кількісного складу та стану майна що повертається з оренди з проведенням технічко-товарознавчого дослідження, хоча це не передбачено законодавством України та не належить до її компетенції. Це призведе до затягування процесу передачі ЦМК, створює невизначеність для 560 працівників судноремонтного заводу і переносить запуск виробництва на невизначений термін. Також під загрозою стабільність постачання електроенергії до ЦМК «АСРЗ» та субспоживачам, серед яких важливі військові та інфраструктурні об’єкти.

“Азовський судноремонтний завод (ТОВ «СРЗ») є найбільшим в акваторії Азовського моря судноремонтним підприємством із спеціалізацією у машинобудуванні, суднобудівництві, судноремонті, та перевантаженні вантажів. Ми зацікавлені у найшвидшій передачі ЦМК на баланс ДП “АСРЗ” оскільки це дозволить зберегти унікальний колектив, який буде переведено у штат державного підприємства. Подібна позиція представників державних органів та СБУ, на наш погляд, має підґрунтя зумисного затягування процесу приймання-передавання державного майна, – зазначив генеральний директор ТОВ “СРЗ” Олег Турський. – Ми закликаємо Фонд державного майна України невідкладно прийняти ЦМК АСРЗ на баланс ДП “АСРЗ”.