ПРМТУ наполягає на ревізії стану підготовки і дипломування моряків

29 березня 2021 року в режимі відеоконференції відбулася робоча зустріч представників системних крюїнгових компаній, вищих морських навчальних закладів з посадовими особами Міністерства інфраструктури України.

Про це повідомив Профсоюз робітників морського транспорту України (ПРМТУ).
Модератом виступив Сергій Казанцев – глава Центру розвитку морського транспорту України. Профспілку працівників морського транспорту України на зустрічі представляв Олег Григорюк, Перший заступник Голови ПРМТУ.

Основною темою заходу стало обговорення проекту наказу Міністерства інфраструктури та проекту постанови Кабінету Міністрів України, якими передбачається введення системи комп’ютерного тестування моряків при підтвердженні кваліфікації в Державних кваліфікаційних комісіях.

Нагадаємо, що дані проекти містять значні суперечності, не дозволяють належним чином встановити, яка саме система комп’ютерного тестування буде використовуватися, як будуть захищені персональні дані моряків, чи буде усунуто можливість «зовнішнього» впливу на результати тестування, які саме посадові особи будуть приймати остаточне рішення про підтвердження кваліфікації моряків.

Крім того, всі поточні ініціативи Міністерства сконцентровані тільки на етапі проведення засідання ГКК і не зачіпають інших етапів надання морякам адміністративних послуг, на яких моряки постійно стикаються з ознаками скоєння проти них корупційних дій.

На жаль, переважна більшість питань від учасників зустрічі так і залишилося без відповіді.
ПРМТУ наполягає на ревізії поточного критичного становища в питаннях підготовки і дипломування моряків, закликає Міністерство інфраструктури негайно продовжити діалог на принципах прозорості для негайного системного врегулювання поточної катастрофічної ситуації.