Відбулась робоча зустріч керівництва ДП «АМПУ» з керівництвом Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України

30 березня 2021 року в головному офісі державного підприємства «Адміністрація морських портів України» відбулась робоча зустріч керівництва ДП «АМПУ» з керівництвом Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України щодо удосконалення подальшої співпраці та взаємодії органів і підрозділів охорони державного кордону з адміністраціями морських портів під час виконання службових завдань.

В ході зустрічі було обговорено існуючу проблематику щодо ініціювання Адміністрацією Державної прикордонної служби питання щодо виключення акваторій морських портів з меж пунктів пропуску.

Було зазначено, що прикордонний контроль та пропуск через державний кордон осіб, транспортних засобів та вантажів здійснюється у пунктах пропуску через державний кордон (за деякими вийнятками), тому виключення з меж пунктів пропуску акваторій морських портів призведе до негативних наслідків щодо функціонування морських портів, суттєво вплине на зниження вантажопотоків і суднозаходів до портів України, зменшення сплати податків до Державного бюджету, а також виникнення правових колізій щодо здійснення за межами пунктів пропуску процедур прикордонного, митного контролю та заходів офіційного контролю, визначених законодавством України. Тому виключення акваторій морських портів з меж пунктів пропуску визнано недоцільним.

Зважаючи на те, що на сьогодні Кабінетом Міністрів України визначено межі територій одинадцяти морських портів України, зазначено про необхідність уточнення та визначення меж територій пунктів пропуску з метою належного забезпечення здійснення прикордонного та інших видів контролю.

За підсумками зустрічі було відзначено активну співпрацю між ДП «АМПУ» та Південним регіональним управлінням Державної прикордонної служби України, а також підтверджено спільну готовність до подальшого розвитку співробітництва.

повідомляє АМПУ