Туреччина схвалила плани розвитку величезного каналу на околиці Стамбула

Туреччина схвалила плани розвитку величезного каналу на околиці Стамбула, про це заявив міністр навколишнього середовища Мурат Курум.

Про це повідомляє Reuters.

Цей крок був зроблений через рік після того, як Туреччина провела перший тендер на реконструкцію двох історичних мостів у своєму найбільшому місті, де планується прорити 45-кілометровий канал, що просувається президентом Реджепом Таїпом Ердоганом.

“Ми схвалили плани розвитку проєкту Kanal Istanbul Project і винесли їх на громадське обговорення. Ми швидко зробимо кроки, щоб збагатити нашу країну і священне місто каналом Стамбул”, – написав Курум в Twitter.

Канал з’єднає Чорне море на північ від Стамбула з Мармуровим морем на півдні і оцінюється в 75 мільярдів лір ($9,2 мільярда).

Уряд заявляє, що це полегшить судноплавство в протоці Босфор, одному з найбільш завантажених морських шляхів у світі, і запобігатиме ситуації, подібній до того, що сталася цього тижня в Суецькому каналі, де тривають роботи зі зняття з мілини гігантського контейнеровоза Ever Given, що блокує канал.

Але, як і інші великі інфраструктурні проєкти, розпочаті під час 18-річного правління Ердогана, канал викликав критику з боку тих, хто стверджує, що він завдасть шкоди навколишньому середовищу і забруднить ресурси прісної води в Стамбулі.