Директор КП «Морська пошуково-рятувальна служба» та його заступниця предстануть перед судом за зловживання службовим становищем
22 березня 2021 року прокурорами САП скеровано до суду обвинувальний акт про обвинувачення директора казенного підприємства «Морська пошуково-рятувальна служба» (далі — КП «МПРС») та його заступниці, обвинувачених у зловживанні службовим становищем.

Так, в рамках досудового розслідування, яке здійснювали детективи НАБУ, встановлено, що у 2017 році директор підприємства та його заступниця підписали договір оперативного лізінгу (оренди) 7 автівок Volkswagen із заздалегідь визначеним приватним підприємством.
Проте з’ясувалося, що відповідно до умов договору підприємство за три роки користування сімома автівками, вартість яких на ринку сягає близько 9,7 млн гривень, мало сплатити понад 16,3 млн гривень і після користування повернути їх приватній компанії. Тобто фактично вартість користування цими автівками майже в 2,5 рази перевищувала їх реальне придбання.
На виконання договору казенне підприємство за перший рік користування перерахувало на рахунки приватної компанії 7,6 млн гривень, що складає 78% від ринкової вартості.
І лише після втручання правоохоронних органів, які в рамках досудового розслідування проводили активні слідчі дії, приватне підприємство передало шість автівок у власність КП «МПРС».
Дії директора казенного підприємства та його заступниці кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
На сьогодні досудове розслідування у справі закінчено – обвинувальний акт скеровано до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті. Про дату та час підготовчого засідання буде повідомлено додатково.
До уваги: Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.