Велике будівництво: Укравтодор приступив до будівництва нової дороги до Одеського порту
 
У рамках президентської програми «Велике будівництво» розпочалось будівництво нової дороги до Одеського морського порту. Про це повідомив голова «Укравтодору» Олександр Кубраков.

«Зараз потрапити в Одеський морський торговий порт можна лише через міські дороги та територію приватної компанії. Це не тільки створює зайві клопоти жителям Одещини, але і є перепоною для росту експорту країни. За ініціативою Президента Володимира Зеленського з літа минулого року наша команда взялася за вирішення цієї задачі. Спільними зусиллями Офісу президента, місцевої влади, служби автомобільних доріг оперативно організували всі необхідні процеси. Всі процеси вдалося пройти оперативно, навіть з урахуванням тримісячних тяжб з АМКУ», – зазначив Олександр Кубраков.
 
За словами голови «Укравтодору», ця дорога є цікавим і складним об’єктом: 5,3 км – це нова дорога із цементобетонним дорожнім покриттям за посиленою технологією, яка матиме по 2 смуги руху в кожному напрямку. Вона буде обладнана окремим TIR-майданчиком для відпочинку водіїв та відстою вантажного транспорту, демпферним майданчиком, що розрахований на 300 вантажівок, двома місцями для стаціонарного габаритно-вагового контролю та двома майданчиками зважування-у-русі (WiM).
 
«В’їзд на КПП порту – тут дорога розширюється з чотирьох до шести смуг. В цьому місці починається митна зона, тому важливо створити умови для швидкої перевірки та пропуску вантажівок. У місці митного контролю для прискорення перевірки та пропуску вантажівок дорогу розширять до шести смуг. Також буде 500-метрова естакада загальною висотою 13 метрів», – зазначив Олександр Кубраков.
 
Маршрут з’єднає територію Одеського морського торгового порту та дорогу М-28 Одеса – Южний. Термін виконання робіт – 2021-2022 роки. Майбутня дорога по всій протяжності проходить у складних гідрогеологічних умовах і, серед іншого, вимагає заміни ґрунтів у підошві земляного полотна.